Flickr Download

Flickr to założony w 2004 r., a obecnie będący własnością Yahoo! serwis do hostowania zdjęć online. Witryna oferuje aż jeden terabajt miejsca za darmo na własne fotografie oraz filmy. Dostępne są trzy rodzaje kont: darmowe, płatne - wolne od reklam oraz płatne - profesjonalne.

W pierwszym, oprócz terabajta miejsca, mamy limit 200 MB na zdjęcie oraz 1 GB na wideo. W drugim parametry są takie same. W trzecim powyższe wartości są podwajane. W praktyce ostatnie konto jest skierowane głównie do zawodowych fotografów oraz osób publikujących dłuższe filmy HD w sieci.

Flickr pozwala na dzielenie swoich zdjęć na albumy i prezentowanie w ten sposób kolekcji fotografii pochodzących z różnych źródeł (np. z konkretnego wyjazdu wakacyjnego). Do tego dochodzi obsługa tagów (należąca do Yahoo! witryna jako jedna z pierwszych w internecie wprowadziła tę funkcję).

Osoby uploadujące większą liczbę fotografii mają do dyspozycji usługę webową o nazwie Organizr. Pozwala ona zbiorczo nadawać zdjęciom opisy, a także dodawać do nich informacje geolokalizacyjne. Flickr jest ponadto zintegrowany z przeglądarkowym edytorem zdjęć online Aviary.

Opisywana aplikacja umożliwia tworzenie grup użytkowników, podobnych do tych znanych z Facebooka. Oferuje zaawansowane ustawienia prywatności pozwalające na uploadowanie zdjęć prywatnych lub publicznych. Oprócz licencji "wszystkie prawa zastrzeżone" internauci mogą publikować fotografie na zasadach Creative Commons.