Battle Realms Download

Battle Realms to gra strategiczna typu RTS, której fabuła ma miejsce w świecie fantasy wzorowanym na azjatyckiej tematyce. Gra została stworzona przez zespół ludzi, który pracował wcześniej nad dobrze znaną serią Command & Conquer. Przedstawiony w grze świat jest pełen magii i walk, a opowiedziana historia ma związek z powrotem samuraja Kenjiego do ojczyzny pogrążonej w wojnie.

Wraz z powrotem Kenjiego, gracz musi wybrać, po której stronie stanie. W grze dostępne są cztery klany: honorowy klan Smoka, klan śmiertelnego Węża, klan trującego Lotusa oraz klan barbarzyńskiego Wilka. Wyboru dokonujemy w początkowych partiach gry, co bardzo mocno wpływa na dalszy rozwój fabuły i rozgrywki. Zadaniem gracza jest odbudowanie ojczyzny, rozbudowanie wojsk i poprowadzenie swoich ludzi ku ekonomicznemu rozkwitowi.

Grafika w grze, pomimo sporego upływu czasu, wciąż potrafi urzekać – gracz porusza się w pełni trójwymiarowym świecie, a azjatycka sceneria pełna bajecznych lasów i pól ryżowych dodaje niesamowitego klimatu. Interfejs gry jest również wzorowany na charakterystycznym, azjatyckim stylu. Świat jest stworzony w realistyczny sposób – zwierzęta reagują na nasze jednostki, a w razie pożaru wieśniacy gaszą ogień nosząc wodę z rzeki.

Rozgrywka, jak na grę RTS, dość mocno stawia na rozwój pojedynczych jednostek. Dzięki rozbudowanemu systemowi trenowania jednostek i szkolenia ich w różnych dziedzinach walki, gracz może przekształcać dowolnych wojowników w potężnych samurajów, a nawet łucznicy mogą zostać mistrzami walki wręcz. W tym celu oczywiście potrzebujemy surowców, takich jak ryż czy woda, za które odpowiadają najbardziej podstawowe jednostki, czyli chłopi. W grze znajdują się również konkretni bohaterowie o unikatowych imionach i umiejętnościach, których poziom możemy zwiększać poprzez nabywanie doświadczenia na polu bitwy.