Stronghold Crusader Download

Stronghold Crusader, w Polsce znana, jako Twierdza, to niezwykle popularna strategia czasu rzeczywistego. Tym razem akcja tego RTS-a została osadzona w świecie Bliskiego Wschodu w epoce licznych wypraw krzyżowych – przełom XI i XII wieku naszej ery.

Gra Stronghold Crusader została skierowana w głównej mierze do miłośników tak zwanych symulatorów obrony twierdzy. W grze możemy od podstaw zbudować swoją twierdzę, zapewnić jej ludność, obronę, wyżywienie etc. Głównym celem jest rozwój swojej twierdzy oraz odpieranie ataków, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu podbić wrogi zamek.

W najnowszej odsłonie gry znajdziemy cztery oddzielne kampanie dla pojedynczego gracza, w których możemy poprowadzić europejskie rycerstwo pod przewodnictwem Ryszarda Lwie Serce, jak również arabskich wojowników dowodzonych przez Saladyna. Oprócz tego do dyspozycji gracza oddano nowe jednostki, takie jak teutońscy rycerze, konni łucznicy, przenośne balisty etc. W sumie mamy ponad 25 jednostek bojowych do wyboru.

W grze Stronghold Crusader mamy do wyboru cały arsenał maszyn oblężniczych: mangonele, balisty, trebusze, wieże etc. Nie zabrakło także potężnych narzędzi obrony, czyli murów różnej grubości, wież, wilczych dołów, fos, wrzącego oleju itp. Możemy również tworzyć własne scenariusze za pomocą edytorów i wykorzystywać je w grze wieloosobowej w Internecie lub sieci LAN.