Red Alert 2: Apocalypse Download

Red Alert 2: Apocalypse w wersji darmowej to jedna z najpopularniejszych gier strategicznych w czasie rzeczywistym w historii gier komputerowych. Gra przeznaczona jest dla doświadczonych graczy, zaś mnogość możliwości oraz kombinacji rozgrywki zadowoli nawet zaawansowanych i wybrednych strategów.

Red Alert 2: Apocalypse to bez wątpienia klasyka gatunku. Główna fabuła opiera się na działaniach wojennych wywołanych nieudanymi eksperymentami. Świat został podzielony na alternatywne rzeczywistości, zaś rosyjskie wojska niszczą miasto za miastem bez żadnego oporu ze strony aliantów. Nie ustaje również praca nad nowymi rodzajami broni, eksperymentalnymi technologiami etc.

Gracz zostaje rzucony w sam środek akcji. Co prawda interfejs gry jest dość prosty, jednak ogromna ilość opcji zmusza do dłuższego treningu i doskonalenia taktyki wojennej. Z pewnością głównym składnikiem jest opcja gry wieloosobowej zarówno poprzez Internet jak i sieć LAN.

W Red Alert 2: Apocalypse do dyspozycji gracza oddano ponad 130 nowych jednostek i budowli oraz przeszło 40 misji w trybie gry dla pojedynczego gracza. Do wyboru są trzy poziomu trudności, zaś edytor map pozwala tworzyć własne scenariusze.