Free HTML to PDF Converter Download

Free HTML to PDF Converter to niewielka, ale bardzo przydatna aplikacja, dzięki której zapiszemy strony internetowe do dokumentu w formacie PDF. Program umożliwia zapisywanie konkretnej witryny bezpośrednio z internetu po podaniu adresu URL jak również po wskazaniu ścieżki do pliku HTML znajdującego się na dysku.

Aplikacja posiada dość klasyczny, prosty interfejs. Nie uświadczymy tu wodotrysków czy też kreatora prowadzącego użytkownika za raczkę, za to zaletą jest fakt, że wszystkie funkcje dostępne są z poziomu jednego okienka. Proces konwertowania strony bądź pliku HTML do dokumentu PDF należy rozpocząć od wskazania źródła. W tym celu w odpowiednie pole wpisujemy adres strony bądź (niestety ręcznie) podajemy ścieżkę do pliku HTML. Konwertowanie wykonujemy głównie do formatu PDF, ale istnieje także możliwość zapisania strony jako obrazek.

Free HTML to PDF Converter posiada całkiem sporo opcji wpływających na proces konwersji. Przed rozpoczęciem pobierania strony możemy zaznaczyć, czy aplikacja ma uwzględniać hiperłącza, skrypty JavaScript i ActiveX oraz czy niestandardowe czcionki mają zostać zintegrowane z dokumentem PDF. Możemy także ustawić kompresję obrazków. Jeżeli to wciąż za mało, to w zakładce „More Converter Settings” znajdziemy bardziej zaawansowane opcje, które pozwolą dopasować rozmiar strony, wpisać dane do logowania na konkretną stronę, ustawić format dokumentu, ustalić nagłówki i stopki czy też zdefiniować marginesy oraz załamywanie wierszy.