NapiProjekt Download

Przydatna aplikacja, która wyszukuje i pobiera z Internetu napisy do konkretnego filmu. Program jest bardzo prosty w obsłudze, ograniczając pracę użytkownika do dwóch kliknięć. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku wideo i wybrać z menu kontekstowego opcję dopasowania napisów. Następnie automatycznie rozpocznie się proces wyszukiwania odpowiedniego typu napisów w obszernej bazie serwera i zapisania go na dysku.

Zaletą NapiProjekt jest to, że napisy nie są wyszukiwane na podstawie nazwy pliku filmu, ale brane są pod uwagę inne jego cechy, m.in. długość, rozmiar, ilość klatek na sekundę, dzięki czemu nawet źle nazwane pliki otrzymają odpowiednie napisy. Wiąże się z tym również fakt braku problemów ze źle dobranym tekstem, który się spóźnia lub działa z przyspieszeniem. Co więcej, po wskazaniu katalogu z filmami program dokona seryjnego wyszukiwania napisów do każdego z nich, co przydaje się przy dużej ich ilości. W przypadku braku danych plików tekstowych w bazie serwera istnieje możliwość powiadomienia o ich dostępności w przyszłości za pomocą SMS, GG czy e-mail.

W opcjach programu można dostosować czy pobierać napisy w języku polskim lub angielskim, w danym formacie, wyświetlać recenzję filmu bądź zapisywać okładki do filmu na dysku. Istnieje możliwość umieszczania na serwerze własnych napisów, poprawiania innych czy zgłaszania tych niedziałających poprawnie.

NapiProjekt to szybkie i proste w obsłudze oprogramowanie, które ułatwia wyszukiwanie i dostosowanie napisów do konkretnych plików wideo, dzięki czemu oszczędza się czas i nerwy, mogąc bezproblemowo cieszyć się filmem. Jedyną wadą mogą okazać się spoty reklamowe w małym okienku, jednak to mała cena za bezpłatny i użyteczny program.