Age of Empires II: The Age of Kings Patch Download

Age of Empires II: The Age of the Kings to jedna z najlepszych strategii czasu rzeczywistego. Akcja gry rozgrywa się w średniowieczu, dokładnie tysiąc lat po upadku Imperium Rzymskiego. Do rąk graczy oddano możliwość stanięcia na czele jednej z aż 13 cywilizacji w walce o dominację nad światem. Miłośnicy pierwszej części Age of Empires nadal będą mogli cieszyć się epickim rozmachem i świetnym wykonaniem, zaś wątki militarne i ekonomiczne doczekały się dodatkowych ulepszeń.

Producenci wprowadzili między innymi nowe opcje walki urzeczywistniające starcia – w opisywanej odsłonie możemy ustawiać oddziały w odpowiednie formacje oraz koszarować wojska. Poprawiono również sztuczną inteligencję naszych żołnierzy oraz dodano nowe polecenia, takie jak Follow, Patrol oraz Guard. Dużo nowości pojawiło się także w segmencie handlowym – możemy kupować, sprzedawać a nawet spekulować cenami surowców wywołując zamieszanie na rynku.

Jak już wspomnieliśmy na początku, możemy wybrać jedną z 13 różnych cywilizacji, a wśród nich są Celtowie, Wikingowie, Mongołowie, Frankowie, Bizantyjczycy etc. Rzecz jasna każda z nich charakteryzuje się odmienną kulturą, charakterystyką działania, budowlami, technologiami itp. Każdą cywilizację możemy prowadzić do zwycięstwa różną drogą – handlową, rozwijając rolnictwo i wydobycie surowców, jak również wojskową podbijając inne tereny za pomocą maszyn oblężniczych.

Gra Age of Empires II: The Age of the Kings oferuje użytkownikowi ogromną swobodę w wyborze drogi do zwycięstwa – jedni mogą wybrać drogę dyplomatyczną i pokojową, inni zaś siłową opartą na dominacji militarnej. Nawet początkujący użytkownicy z powodzeniem poradzą sobie z grą – wystarczy rozpocząć kampanię wprowadzającą opowiadającą o szkockim bohaterze Williamie Wallesie.