Lion King Download

Młody Simba nie może się doczekać kiedy zostanie królem. Jego ojciec jest obecnym królem sawanny a młody królewicz bryka sobie po niej beztrosko. Kiedy król Mufasa zostaje zabity i Scar obejmuje panowanie nad królestwem Simba zostaje wygnany ze swoich rodzinnych stron. Poza granicami królestwa Simba dorasta i szkoli swoje umiejętności przygotowując się do powrotu.

Lion King to wspaniała platformówka, podczas której nie tylko przemierzamy kolejne plansze, ale również pomagamy w rozwoju młodemu lwu. Simba będzie musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, by w końcu dojrzeć do odzyskania królestwa. W grze pojawia się wiele nowatorskich opcji. 

Oprócz standardowego paska zdrowia mamy również dodatkowe rozwiązanie. Pasek, który pokazuje siłę naszego ryku. Do dyspozycji mamy 3 życia, zaś zdrowie możemy odzyskiwać, zjadając robaki. Po jakimś czasie nasz lew zacznie dorastać i z małego kociaka przeobrazi się w silnego, młodego kota. Oczywiście wraz z przemianą pojawią się nowe umiejętności. Oprócz sterowania Simbą, w bonusowych planszach możemy brać udział również w przygodach Timona i Pumby.