CloneCD Download

Obecnie każdy komputer wyposażony jest z nagrywarkę płyt DVD. Są one niedrogie i bardzo przydatne. Nieco droższą alternatywą są nagrywarki Blu-ray, ale i tak największą popularnością cieszą się nagrywarki i nośniki DVD. Oczywiście aby zrobić użytek z nagrywarki, niezbędny jest odpowiedni program.

Jednym z najpopularniejszych na rynku programów do nagrywania płyt CD i DVD jest CloneCD firmy Slysoft. Do niedawna program był wydawany przez firmę Elaborate Bytes. Nowy twórca wprowadził do programu kilka zmian, ale mimo to nadal cechuje się bardzo wysoką popularnością, skutecznością i jakością.

Program CloneCD to idealne rozwiązanie gdy chcemy stworzyć kopię zapasową naszego zbioru płyt AudioCD lub DVD, lub mamy zamiar nagrać kopię bezpieczeństwa systemu, galerii zdjęć etc. Należy jednak pamiętać, że tworzenie kopii niektórych płyt może być niezgodne z prawe autorskim producenta lub wydawcy.

CloneCD cechuje się możliwością skutecznego tworzenia kopii bezpieczeństwa za sprawą trybu realnego zapisu RAW (DAO-RAW), co sprawia, że płyta kopiuje się w 100 % w stosunku 1:1. Dzięki takiej funkcji możemy stworzyć kopię praktycznie każdej, nawet zabezpieczonej płyty. Program obsługuje takie zabezpieczenia jak Laserlock, ProtecCD, Safedisk, SecureRom etc.

Jeśli chodzi o wspomniane zmiany, firma Slysoft wprowadziła emulację słabych sektorów dla SafeDisc 2.9, zmieniła interfejs programu, dodała opcję ukrywania nośnika CDR, przerobiła ElbyCDIO oraz dodała wsparcie dla wielu nowych nagrywarek eliminując jednocześnie problem ze sterownikami VIA IDE.