DeepBurner Free Download

Mimo, iż obecnie szał popularności przeżywają przenośne pamięci flash oraz dyski w tzw. „chmurze” praktycznie żaden komputer stacjonarny nie może obyć się bez napędu oraz nagrywarki płyt CD i DVD, jak również ostatnio coraz popularniejszej nagrywarki płyt Blu-ray. Oczywiście aby taka nagrywarka odpowiednio funkcjonowała, niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie, na przykład DeepBurner.

DeepBurner to bardzo popularne i skuteczne narzędzie programowe umożliwiające nagrywanie płyt CD i DVD, choć to oczywiście nie jedyna funkcja programu. Oprócz tego DeepBurner pozwala tworzyć kopie bezpieczeństwa systemu lub dowolnego folderu, jak również archiwa zdjęć i wideo. Za pomocą programu stworzymy kopię bezpieczeństwa swojej kolekcji filmów DVD lub płyt z muzyką. Należy jednak pamiętać, że kopiowanie płyt z filmami, muzyką lub oprogramowaniem może być niezgodne z prawem autorskim oraz licencją wydawcy, autora lub producenta.

Użyteczną funkcją programu jest możliwość tworzenia tak zwanych płyt bootowalnych, dzięki czemu możemy nagrać na osobną płytę system operacyjny bez konieczności korzystania i niszczenia oryginalnej płyty z systemem. Interfejs programu jest prosty i przejrzysty, zaś funkcja drag & drop (przeciągnij i upuść) pozwala szybko i sprawnie zaznaczyć i przeciągnąć pliki przeznaczone do nagrania na czystą płytę. Oprócz tego DeepBurner posiada funkcję Overburning, która umożliwia nagranie ponad 700 MB na zwykłą płytę CD. Na deser dostajemy funkcję tworzenia i drukowania etykiet na płyty.

Nie zabrakło również takich funkcji jak tworzenie płyt multisesyjnych, miernika pojemności płyt CD oraz DVD, możliwości tworzenia i nagrywania obrazów ISO. Program DeepBurner obsługuje także CDR/W DVD/RAM IDE, SCSI, USB, FireWire.