The Elder Scrolls II: Daggerfall Download

Daggerfall to druga już gra z serii The Elder Scrolls, poprzednik Skyrima czy Obliviona. Oferuje ogromny świat fantasy do eksploracji (prowincje Hammerfell iWysoka Skała), hordy potworów do pokonania i wiele questów, które będziemy mogli rozwiązać.

Pełna wersja gry oferuje kilkanaście godzin pasjonującej rozgrywki, podczas której będziemy mogli wykonać misję imperatora Uriela Septima VII. Będziemy szukać ducha króla Lysandusa, podróżować statkiem, mierzyć się z potężnymi przeciwnikami. W trakcie gry możemy rozwijać nasze umiejętności, a także np. stać się wampirem czy wilkołakiem.

Inne funkcje oferowane graczom przez The Elder Scrolls II: Daggerfall to chociażby możliwość jazdy konno, dołączenie do gildii czy bycie pasowanym na rycerza. Jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość zostania złodziejem - dzięki takim umiejętnościom jak skradanie się czy spryt. Oczywiście, możemy również rozwijać magiczne lub wojenne umiejętności. Do wyboru mamy też wszystkie (prócz cesarskiej) rasy dostępne w ramach świata The Elder Scrolls.

UWAGA
Gra Daggerfall przeznaczona jest dla systemu DOS, dlatego w nowszych wersjach Windows nie będzie działać. Możemy jednak skorzystać z programu DOSBox i dzięki niemu uruchomić aplikację. Warto też obejrzeć klip wideo, w którym pokazujemy krok po kroku, jak instalować w Windows gry stworzone na DOSa.