Informacje znajdujące się na posterach, które mają reklamować najnowszy produkt Rockstar Games, czyli grę Grand Theft Auto 5, wskazują na to że wspomniana gra ukaże się na wiosnę 2013 roku na konsolę Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Wszystko wskazuje więc na to że użytkownicy konsol będą mogli szybciej zapoznać się z wyczekiwaną grą kultowej już serii GTA. Użytkownicy komputerów PC będą musieli poczekać dłużej na GTA 5, niestety nikt na dzień dzisiejszy nie wie o ile dłużej. Możliwym jest także fakt, że materiały mające promować grę na platformę PC po prostu nie wyciekły, zaś sama data premiery będzie identyczna dla wszystkich wszystkich platform, zarówno konsolowych jak i dla platformy PC.

Gra GTA 5 została oficjalnie zapowiedziana przez studio Rockstar Games pod koniec 2011 roku. Od tamtej pory rzesze graczy na całym świecie z niecierpliwością czekają na jakiekolwiek informacje dotyczące gry. Akcja GTA 5 będzie toczyć się na ulicach miasta Los Santos w stanie San Andreas, lokacje są wiernym odzwierciedleniem Los Angeles i Californii. Gra umożliwi graczom poruszanie się w otwartym świecie, oprócz głównych zadań gracze będą mieć możliwość wykonywania zadań pobocznych.

Tryb wieloosobowy w grze GTA 5 będzie bardzo podobny do tego z innej produkcji studia Rockstar Games, mowa tutaj o grze Max Payne 3.