Microsoft poinformował, że od momentu wydania, czyli od zeszłego października, sprzedano 60 milionów licencji na ich nowy system operacyjny.

Nie ulega wątpliwości, że opinie na temat nowego Windowsa są skrajnie podzielone. Zarówno te dotyczące jego funkcjonalności i wykonania, jak i te, które dotyczą wyników sprzedaży i adaptacji systemu.

Na targach CES 2013 Microsoft poinformował, że sprzedano już 60 milionów licencji na system Windows 8. Wynik jest z pewnością imponujący, jest tylko jeden haczyk. W tej wielkiej liczbie sprzedanych kopii zawarte są również wszystkie licencje wykupione przez producentów sprzętu komputerowego. 

Oznacza to zatem, że należy patrzyć na te wyniki z przymrużeniem oka, bo nie odzwierciedlają one aktualnej liczby aktywnie użytkowanych licencji, a jedynie ilość licencji gotowych do sprzedania przez producentów wraz z nowymi komputerami, laptopami oraz tabletami z Windows 8. A to, czy sprzęt się sprzeda zależy już od jego producentów.

Niemniej jednak wynik jest imponujący i zgodnie z oświadczeniem Microsoftu stawia to Windowsa 8 na równi z początkowymi wynikami sprzedaży Windowsa 7.