Wszystkie wersje systemu operacyjnego Microsoft posiadają menedżera urządzeń, z którego poziomu możemy zarządzać dowolnym urządzeniem/sprzętem na Twoim komputerze. Oczywiście Windows 11 nie może być gorszy i także posiada menedżera urządzeń. Jednak menedżer urządzeń systemu Windows 11 nie zawsze pokazuje wszystkie sprzęty. W tym artykule pokażemy Ci, jak poradzić sobie z tym problemem.

W menedżerze urządzeń Windows możemy nie tylko przeglądać wszystkie urządzenia lub komponenty sprzętowe naszego komputera uporządkowane według kategorii, ale także możemy je konfigurować. Z poziomu menedżera urządzeń systemu Windows 11 możemy na przykład dezaktywować urządzenie czy odinstalować lub zaktualizować jego sterownik.

Z reguły jest to narzędzie niezawodne, jednak ostatnio wielu użytkowników skarży się, że kiedy uzyskują dostęp do Menedżera urządzeń systemu Windows 11, nie wszystkie urządzenia lub komponenty sprzętowe są wyświetlane na liście. Dzieje się tak, ponieważ ze względów bezpieczeństwa system Windows ukrywa niektóre komponenty sprzętowe na liście menedżera urządzeń.

Jeśli więc uzyskujesz dostęp do menedżera urządzeń systemu Windows 11 i nie możesz znaleźć urządzenia zewnętrznego lub wewnętrznego, które Cię interesuje, skorzystaj z tego samouczka, aby dowiedzieć się, jak sobie poradzić z tym problemem.

Jak wyświetlić ukryte urządzenia w Menedżerze urządzeń systemu Windows 11:

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy START.

2. W menu będziesz musiał wybrać opcję: Menedżer urządzeń

3. Po wyświetleniu okna administratora należy kliknąć: Widok

4. Spowoduje to wyświetlenie menu, w którym należy wybrać: Pokaż ukryte urządzenia

5. Automatycznie lista wyświetlanych urządzeń zostanie zaktualizowana i rozszerzona, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne urządzenia z dowolnej kategorii.

6. Będziesz teraz mógł wybrać i skonfigurować wybrane urządzenie, które wcześniej nie było wyświetlane na liście.

Uwaga: Urządzenia, które są domyślnie ukryte, będą wyświetlane z wyszarzoną ikoną. Jest to sposób na szybką identyfikację.