Jeśli posiadasz urządzenie Samsung i spędzasz sporo czasu grając w gry, prawdopodobnie będziesz chciał włączyć tryb Game Booster. Po włączeniu trybu Game Booster możesz znacznie zwiększyć wydajność gry i zmniejszyć zużycie baterii. Domyślnie tryb Booster gry jest wyłączony, ale można go włączyć za każdym razem, gdy uruchamiasz grę.

Powiązane: Jak zmienić czas wygaszania ekranu (blokady) w Xiaomi (MIUI)

Gry mobilne stały się bardzo popularne. Większość osób, które posiadają smartphony choć raz grały w coś na swoim urządzeniu, a wielu użytkowników spędza tak całe godziny. Często są to bardzo proste formy jak np.Candy Crash. Ale dużo fanów mają też gry typu Genshin Impact, PUBG Mobile , COD Mobile

Ze względu na te zmiany na rynku gier, Samsung wydał i zaktualizował swój tryb Game Booster. Zmniejsza zużycie zasobów w tle podczas działania gier i optymalizuje zużycie baterii tam, gdzie to możliwe, chociaż jest to trochę trudne, ponieważ zużycie baterii zwykle gwałtownie rośnie, gdy gry są uruchomione. Ponieważ tryb Game Booster jest stosunkowo nowy, ten artykuł poprowadzi Cię przez niektóre z najważniejszych funkcji.

Mimo, że w sklepie Google Play istnieje wiele programów mających tę samą funkcję, nie można pominąć aplikacji opracowanej przez producenta telefonu. Producenci znają tajniki każdego aspektu Twojego urządzenia i wiedzą, jak najlepiej je zoptymalizować. 

Jak włączyć Game Booster - tryb na urządzeniach Samsung, aby zoptymalizować wydajność gier?

Nie mogłem znaleźć pełnej listy urządzeń i wersji Androida, które obsługują tryb Game Boost i tryb Game Priority. Jednak wydaje się, że jest to standardowa funkcja Androida 9.0 i nowszych. Jeśli nie masz pewności, czy możesz korzystać z Samsung Game Booster - Priority Mode na swoim urządzeniu, po prostu sprawdź dostępność aktualizacji systemu i zainstaluj ją. 

  • Gdy wszystko jest zaktualizowane, tryb Game Booster można znaleźć w lewym dolnym rogu ekranu, gdy gra jest uruchomiona. Wystarczy dotknąć malutkiej ikony, aby wyświetlić wszystkie opcje Game Boosters. 
  • Po otwarciu Game Booster najważniejszą i użyteczną funkcją, której możesz użyć, jest tryb priorytetu , który blokuje połączenia przychodzące, powiadomienia (z wyjątkiem alarmów) i zamyka aplikacje i procesy w tle, które marnują zasoby sieciowe i moc procesora.

 

Co jeszcze robi tryb Samsung Game Booster?

Oprócz zapewniania przyjemnego, subtelnego, wszechstronnego wzmocnienia, uczy się również z historii użytkowania, aby lepiej zoptymalizować urządzenie i gry przez dłuższy czas. Jest to przydatne, ponieważ jest spersonalizowane dla urządzenia i powinno poprawić sposób funkcjonowania podczas gier.