Jeszcze tylko parę dni zostało do końca miesiąca, a co za tym idzie do zakończenia okresu promocyjnych cen za Windows 8. Od lutego ceny drastycznie wzrosną więc jest to ostatnia szansa, aby zakupić nowy system Microsoftu po niskiej cenie.

Jak pisaliśmy niedawno, Microsoft zamierza od lutego podnieść ceny za Windows 8. Jeżeli jeszcze nie weszliście w posiadanie nowego systemu operacyjnego, to być może warto skorzystać z ostatnich dni niskich cen. Pamiętajcie, wykupienie licencji aktualizującej Wasze systemy do Windowsa 8 nie znaczy, że musicie go instalować już teraz. Oferta promocyjna kończy się 31 stycznia, a od 1 lutego ceny drastycznie wzrosną. Za podstawową wersję Windows 8 zapłacimy 119.99 dolarów, natomiast za wersję Pro aż 199.99 dolarów.

Obecnie uaktualnienie systemu do Windowsa 8 Pro można nabyć w promocyjnej cenie detalicznej 129 zł za pośrednictwem oficjalnej strony. Osoby, które zakupiły urządzenia z systemem Windows 7 po 2 czerwca 2012 roku mogą skorzystać z dodatkowej promocji i zaktualizować swój system do wersji Windows 8 Pro za 69 zł. Aby to zrobić, wystarczy się udać na oficjalną stronę z ofertą aktualizacji Windows 7 do Windows 8 Pro.

Bez względu na to, do której grupy użytkowników należycie, pamiętajcie, że wykupienie licencji nie zobowiązuje Was do natychmiastowej aktualizacji. Jeżeli chcecie się kiedyś przesiąść na Windowsa 8, ale wolicie poczekać, aż Microsoft wprowadzi dodatkowe poprawki (chodzą pogłoski o aktualizacji o nazwie Windows Blue, która ma wprowadzić szereg zmian w Windowsie 8) to i tak możecie zakupić system już teraz, w promocyjnej cenie, a zainstalować go dopiero później.

Proces zakupu licencji aktualizującej poprzez Asystenta Aktualizacji do Windows 8 (plik o nazwie Windows8-UpgradeAssistant.exe z oficjalnej strony) daje na samym końcu, po potwierdzeniu zamówienia, trzy drogi aktualizacji systemu: 1) zainstaluj teraz; 2) zainstaluj poprzez stworzenie dysku instalacyjnego; 3) zainstaluj później z pulpitu. Druga opcja pozwoli wam na utworzenie instalatora na pamięci przenośnej (pendrive) lub w formacie obrazu płyty ISO, który możecie potem wypalić na DVD i z którego w przyszłości możecie dokonać uaktualnienia.

Jeżeli wykupiliście aktualizację, to możecie ją zainstalować wtedy, kiedy będziecie mieć na to ochotę – ona nigdy nie straci ważności. To, co traci ważność, to tylko okres promocyjnych cen, z których możecie skorzystać, dlatego jeżeli zastanawiacie się nad ewentualną przesiadką na Windowsa 8, to warto skorzystać z obecnej promocji.