Można już pobierać nową stabilną wersję przeglądarki Google Chrome 24. Wraz z wydaniem nowej wersji, program został wyposażony w nowe funkcje.

Google udostępniło stabilną wersję przeglądarki Chrome 24. Nowa wersja charakteryzuje się obsługą języka MathML, służącego do zapisu symboli oraz wzorów matematycznych. Dodano również wsparcie technologii IndexedDB dla aplikacji offline. Oznacza to ulepszoną obsługę przechowywania dokumentów z aplikacji Gmail oraz Google Docs w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do internetu.

Kolejną rzeczą wartą uwagi jest zwiększenie wydajności w aplikacjach JavaScript. Wielu producentów przeglądarek stara się obecnie zwiększać szybkość swoich produktów pod tym względem. Ostatnio mogliśmy przeczytać o nowej wersji Firefoksa, która również charakteryzuje się wzrostem wydajności.

Developerzy twierdzą również, że szybkość działania samej aplikacji się zwiększyła, a jeżeli wierzyć ich zapewnieniom, jest to najszybsza wersja ze wszystkich dotychczasowych wydań programu.

Jednym z ciekawszych dodatków jest obsługa technologii CSS Custom Filters. Pozwala ona na wprowadzenie, za pomocą samego kodu CSS, spektakularnych efektów wizualnych na strony internetowe. CSS Custom Filters utworzyła firma Adobe, mając nadzieję na zintegrowanie niektórych możliwości Flasha ze standardami webowymi. Dzięki tej technologii możliwe jest użycie takich efektów, jak transformacja kształtu danego obiektu lub sprawienie, aby „zlał się” on z tłem strony.

Poza wyżej wspomnianymi nowościami, przeglądarka wnosi znaczną liczbę poprawek bezpieczeństwa oraz stabilności.

Najnowszą wersję możecie pobrać z naszej strony.