Instagram właśnie skończył 10 lat. Oparta na zdjęciach sieć społecznościowa została uruchomiona 6 października 2010 r. Niewiele osób było w stanie przewidzieć, że tyle lat później za sterami Instagrama stanie Facebook. Jak to często bywa, odnoszące ogromne sukcesy platformy społecznościowe świętują swoje urodziny razem ze swoimi użytkownikami, dodając ciekawe opcje i dodatki z tej okazji. Tak właśnie dzieje się z Instagramem, który pozwala teraz swoim użytkownikom zmieniać ikonę na ekranie głównym urządzenia mobilnego.

Związane z: Jak udostępnić post w relacji na Instagramie

Instagram bardzo się rozwinął od czasu powstania, kiedyś mogliśmy dodawać wyłącznie zdjęcia. Aktualnie ta platforma służy np. do streamowania 24- godzinnych filmów czy relacji. Ale to nie jedyna zmiana, dopracowany został wygląda aplikacji. Na przestrzeni tych 10 lat znacząco zmieniły się też same ikony.

Z okazji dziesiątej rocznicy Instagram pozwala swoim użytkownikom zmienić domyślną ikonę swojej aplikacji na inne które były dostępne na przestrzeni lat. W ten sposób możesz teraz ustawić tak, że Twoja aplikacja Instagram będzie wyglądała dokładnie tak samo na ekranie głównym urządzenia, jak np. 10 lat temu.

Prawdopodobnie ta konfiguracja jest tylko tymczasowa i może być dostępna tylko w październiku z okazji obchodzonych urodzin. Należy również zauważyć, że ta funkcja jest uruchamiana globalnie, ale stopniowo, więc niektórzy użytkownicy mogą jeszcze nie być w stanie z niej korzystać. W takim przypadku będziesz musiał trochę poczekać, aż aplikacja umożliwi Ci tę funkcję.

Oto kroki, które należy wykonać, aby zmienić ikonę aplikacji Instagram na ekranie głównym urządzenia mobilnego:

Jak zmienić ikonę aplikacji Instagram na ekranie głównym iPhone'a lub Androida.

1. Upewnij się, że aplikacja Instagram jest zaktualizowana do najnowszej wersji.

2. Po zaktualizowaniu będziesz musiał otworzyć Instagram

3. Teraz przejdź do zakładki Profil

4. W tym miejscu kliknij ikonę w postaci trzech poziomych linii w prawym górnym rogu.

5. Pojawi się menu, w którym będziesz musiał wybrać opcję: Ustawienia

6. W ustawieniach należy przesunąć ekran swojego urządzenia z góry na dół.

Uwaga: Wydaje się to proste, ale tak nie jest, ponieważ musisz wykonać ten ruch całkowicie za jednym razem. Pojawi się kilka emotikonów, przeciągnij ekran do momentu, aż pojawi się świętująca buźka.

7. Kiedy dotrzesz na górę wszystkich emotikonów, zostaniesz automatycznie przeniesiony na nowy ekran pełen konfetti “Świętuj z nami”.

8. Na tej stronie jest wyświetlana lista wszystkich dostępnych ikon

9. Wybierz tą, która najbardziej Ci się podoba lub z którą wiążą się najlepsze wspomnienia.

10. Potwierdź swój wybór zaznaczając pole wyboru.

11. Teraz możesz wyjść z aplikacji Instagram i zobaczysz, jak ikona aplikacji wyświetlana na ekranie Twojego iPhone'a lub urządzenia z Androidem zmieniła się na wybraną przez Ciebie.