Sposób, w jaki płacimy kartą kredytową, został zrewolucjonizowany dzięki płatnościom bezprzewodowym. Teraz możemy dokonywać płatności za pośrednictwem naszego telefonu komórkowego, dzięki takim rozwiązaniom jak Apple Pay z iOS na iPhone'a. Urządzenia mobilne Apple zawierają domyślnie aplikację Wallet, z którą możesz połączyć swoje karty kredytowe, dzięki czemu możesz płacić za wszystko w taki sam sposób, jak za pomocą fizycznej karty kredytowej. Kiedy masz wiele kart kredytowych połączonych z iPhonem, jedna z nich zostanie ustawiona jako domyślna i wielu zastanawia się, jak zmienić domyślną kartę kredytową w Apple Pay na iPhonie?

Powiązane: Jak ustawić odpowiedzi Siri na iPhone jako tekst

Aplikacja Wallet na urządzeniach iPhone, zapewnia użytkownikowi dostęp do usługi Apple Pay. Użytkownik może połączyć karty kredytowe z aplikacją Wallet na iPhonie, aby móc płacić bezpośrednio telefonem. To rewolucja, ponieważ od teraz Twój iPhone oprócz bycia inteligentnym telefonem komórkowym ma również funkcję portfela.

Gdy po raz pierwszy dodamy kartę kredytową do aplikacji iPhone Wallet, zostanie ona ustawiona jako domyślna karta kredytowa . Oznacza to, że jeśli później do Portfela zostanie dodanych więcej kart kredytowych, to pierwsza z nich będzie używana domyślnie, jeśli nie wybierzemy ręcznie innej karty w momencie płatności.

Kiedy zamierzamy dokonać płatności za pomocą naszego iPhone'a, musimy zbliżyć telefon z systemem iOS do terminala POS i dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk. Spowoduje to automatyczne wyświetlenie połączonych kart do zapłaty. Jeśli użyjemy Face ID, kodu lub Touch ID, iPhone dokona płatności automatycznie pierwszą z połączonych kart, która jest skonfigurowana jako domyślna. Podczas tego procesu zawsze możesz wybrać inną z kart, ale wymaga to każdorazowo ręcznej zmiany.

Jeśli zazwyczaj płacisz określoną kartą kredytową i nie jest ona ustawiona jako domyślna, dobrym pomysłem może być ustawienie tej karty jako domyślnej, aby skrócić czas dokonywania płatności i nie popełniać błędów płacąc aplikacją Wallet na iPhonie.

Przydaje się to także w podróży, gdy posiadamy kartę walutową np. w EURO. Wtedy będąc za granicą warto jako kartę domyślną ustawić właśnie ją, a po powrocie do kraju zmienić domyślną kartę kredytową na tą w PLN.

W tym samouczku pokazujemy, jak zmienić domyślną kartę w aplikacji iPhone Wallet, aby Apple Pay automatycznie używał karty z której korzystamy najwięcej:

Jak zmienić główną kartę kredytową w aplikacji iPhone Wallet (Apple Pay)

1. Na iPhonie otwórz aplikację: Ustawienia

2. W Ustawieniach wybierz: Wallet i Apple Pay

3. Teraz będziesz musiał przewinąć w dół, aby zlokalizować sekcję: Wartości domyślne transakcji

4. W tej sekcji znajdziesz opcję: Domyślna karta

5. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do ekranu, który pokazuje wszystkie połączone karty kredytowe. Na tej liście musisz wybrać / zaznaczyć kartę kredytową, której chcesz używać jako główną.

Karta, która wybrałeś będzie od teraz pierwsza na liście i automatycznie przy płatności to z niej będą pobierane pieniądze.