Instagram został pierwotnie stworzony jako sieć społecznościowa, w której użytkownicy udostępniali swoje zdjęcia i filmy, jednak przez lata korzystanie z Instagrama ewoluowało i teraz jest wielu użytkowników, którzy używają go również jako platformy do przesyłania wiadomości. Funkcja wiadomości na Instagramie pozwala nie tylko rozmawiać ze swoimi obserwatorami za pomocą prywatnych wiadomości, ale domyślnie możesz także otrzymywać prośby o zezwolenie na wysyłanie wiadomości.

Powiązane: Jak połączyć wiadomości bezpośrednie DM na Instagramie z Messengerem

Instagram umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości za pośrednictwem sekcji Wiadomości lub Messengera (jeśli połączyłeś Facebook Messenger z Instagramem). Ponadto Instagram pozwala nie tylko rozmawiać z użytkownikami, których obserwujesz, ale domyślnie możesz to robić również z innymi użytkownikami, z którymi nie masz żadnego związku.

adsense1 

Jednak gdy otrzymamy lub wyślemy prywatną wiadomość do użytkownika, którego nie obserwujemy i on nie obserwuje nas na Instagramie, wiadomości te nie zostaną od razu przekierowany do naszej skrzynki odbiorczej.

Skrzynka odbiorcza prywatnych wiadomości na Instagramie jest podzielona na trzy sekcje: główną, ogólną i prośby. Sekcja próśb w prywatnych wiadomościach na Instagramie jest zarezerwowana dla wiadomości otrzymanych przez użytkowników, z którymi nie masz żadnego związku w sieci społecznościowej, w ten sposób możemy zapobiec mieszaniu ewentualnych wiadomości spamowych na naszej głównej lub ogólnej tablicy z resztą wiadomości.

Chociaż te prośby o możliwość wysłania wiadomości można przenieść do dowolnej z pozostałych dwóch sekcji, jeśli jest taka potrzeba, prawda jest taka, że ​​wielu użytkowników nie chce otrzymywać takich powiadomień. Na szczęście dla tego typu użytkowników Instagram umożliwia wyłączenie próśb o zezwolenie na wysyłanie wiadomości, aby przestać otrzymywać potencjalny spam.

Jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości od użytkowników Instagrama, których nie obserwujesz. Poniżej pokażemy Ci, jak dezaktywować tę funkcję na koncie Instagram z komputera z systemem Android lub iPhone:

Jak wyłączyć odbieranie wiadomości od nieznajomych na Instagramie (prośby / spam)

1. Otwórz aplikację Instagram na Androidzie lub iPhonie .

2. Kiedy się otworzy, powinieneś przejść do swojego profilu .

3. Będąc tutaj, będziesz musiał kliknąć ikonę w postaci trzech poziomych pasków (prawy górny róg)

4. Po wyświetleniu menu należy kliknąć opcję: Konfiguracja.

5. W kolejnym menu przejdź do opcji: Prywatność.

6. Zostaniesz przeniesiony do nowego okna konfiguracji, w którym będziesz musiał rozwiązać opcję: Wiadomości

7. Kiedy otworzy się to nowe okno, musisz zaznaczyć opcję: Tylko osoby, które obserwujesz.

Teraz możesz wyjść z konfiguracji i voila. Musisz jednak wziąć pod uwagę,  że osoby, których nie obserwujesz i których nie zablokowałeś, będą wiedzieć, że nie zezwalasz na wysyłanie wiadomości, jeśli próbują wysłać do Ciebie wiadomość.

Choć jest to dobra metoda na uniknięcie niechcianych wiadomości, możesz stracić też szansę na nawiązanie nowych kontaktów a także nowych propozycji współpracy.