Jeśli regularnie odwiedzasz YouTube, być może zauważyłeś, że ostatnio wprowadzili zmianę, która uniemożliwia zobaczenie liczby kliknięć NIE PODOBA MI SIĘ filmów opublikowanych na kanałach YouTube. Jeszcze kilka tygodni temu wszystkie filmy na YouTube pokazywały liczniki Lubię i Nie podoba mi się, jednak teraz możesz wyświetlić tylko liczbę polubień filmu na YouTube.

Powiązane:Jak transmitować na żywo na YouTube z telefonu bez 1000 subskrybentów

Liczniki „Lubię to” i „ Nie podoba mi się” filmów na YouTube zawsze były obecne i służyły użytkownikom do określania, czy film spełnia ich oczekiwania. Zwykle użytkownicy mogą sprawdzić stosunek pozytywnych i negatywnych relacji przed obejrzeniem danego wideo.

Problem polega na tym, że ilość negatywnych reakcji nie zawsze jest najlepszym wskaźnikiem niskiej jakości filmu lub nieciekawej treści, lub tego czy jest zgodny z tym, co jest napisane w tytule lub opisie. W wielu przypadkach konkurencja na YouTube jest bardzo zaciekła i istnieje wiele kanałów, które wdrażają strategię dyskredytowania filmów innych kanałów, które mogą konkurować z Twoim. Te negatywne kampanie mogą polegać na wykorzystaniu botów, które bardzo nie lubią określonego filmu konkurencji.

Może to nie tylko zmienić algorytm YouTube, dzięki czemu Twój film zacznie pojawiać się niżej w wynikach wyszukiwania, ale może również podważyć zaufanie użytkowników. Statystycznie użytkownicy, którzy wyszukują wideo, które ma dużą liczbę kliknięć “Nie podoba mi się”, mają tendencję do całkowitego rezygnowania z oglądania danego wideo.

Jest to główny powód, dla którego YouTube zdecydował się ukryć całkowitą liczbę Nie podoba mi się, które faktycznie mają filmy opublikowane w YouTube. To powiedziawszy, poniżej pokażemy Ci szczegółowo, jak ujawnić ilość negatywnych kliknięć dla filmów w YouTube:

Jak ponownie pokazać opcję Nie podoba mi się przy filmach na YouTube

Niestety, YouTube nie pokazuje natywnego ustawienia, aby pokazać lub ukryć liczbę kliknięć Nie podoba mi się filmów na YouTube. Możemy jednak ujawnić tę liczbę dzięki rozszerzeniom przeglądarki Chrome.

1. Zalecamy przejście do tego linku:

2. Teraz przejdziesz do sklepu internetowego Chrome, a konkretnie na stronie rozszerzenia: Enhancer for YouTube

3. Na tym ekranie będziesz musiał kliknąć przycisk: Dodaj do Chrome / Dodaj do Firefox itd.

4. Po zainstalowaniu rozszerzenia zostanie wyświetlona zakładka z konfiguracją rozszerzenia, która w tej chwili nie jest dla nas przydatna, ponieważ Enhancer for Youtube automatycznie ujawnia liczbę Nie podoba mi się , ale nie oferuje opcji konfiguracji, aby wskazać, czy lub nie chcemy pokazać tej statystyki.

5. Po zamknięciu tej zakładki konfiguracji wystarczy wejść na YouTube i sprawdzić, jak teraz, kiedy oglądasz dowolny film na YouTube, wyświetli się dokładna liczba Nie podoba mi się.

Ważna uwaga: Należy zauważyć, że chociaż rzeczywista liczba nie podoba mi się filmu na YouTube nie jest pokazana, prawda jest taka, że ​​YouTube nadal je liczy, ponieważ przycisk oznaczający, że nie podoba mi się, jest nadal obecny. YouTube stara się, aby użytkownicy, nie sugerowali się liczbą wcześniej wystawionych przez kogoś opinii a zdecydowali się odtworzyć wideo i zdecydować samodzielnie.