Korzystasz z przeglądarki Opera Mini na Androidzie, ale irytują Cię sponsorowane reklamy i artykuły, które przeglądarka wyświetla na ekranie startowym lub w powiadomieniach? Zobacz, jak to wyłączyć.

Jak wyłączyć reklamy w Opera Mini

Przeglądarka Opera Mini to lekka alternatywa dla Chrome w Androidzie, która działa świetnie zwłaszcza na słabszych urządzeniach. Mimo że posiada funkcję blokowania reklam na odwiedzanych stronach, to sama w sobie nie jest od nich całkowicie wolna. Na ekranie startowym Opery Mini możemy zauważyć, że oprócz proponowanych artykułów wyświetlą się także sponsorowane reklamy wideo. Opera Mini może także w powiadomieniach wysyłać wiadomości o produktach i usługach. Na szczęście wszystko to da się wyłączyć - nie są to funkcje obowiązkowe do działania przeglądarki.

Wyłączanie sponsorowanych reklam i artykułów w Operze Mini

Na wyświetlanie wszystkich materiałów polecanych, sponsorowanych i reklamowych przez Operę Mini wpływa kilka opcji. Oto jak je wyłączyć, aby nie otrzymywać żadnych sugerowanych lub sponsorowanych reklam bądź wiadomości.

Uruchom przeglądarkę Opera Mini i stuknij palcem przycisk menu z logo Opery w dolnym prawym rogu. Wysunięte zostanie okienko, w którym następnie należy dotknąć ikony koła zębatego. Spowoduje to wyświetlenie ustawień przeglądarki.

Przejdź do opcji strony głównej

Zacznijmy od wyłączenia sponsorowanych reklam, które wyświetlają się wśród polecanych artykułów na ekranie głównym przeglądarki, tuż pod ikonami przypiętych stron. W tym celu wejdź do zakładki "Zawartość strony startowej".

W tym miejscu znajdziesz opcje "Wiadomości" - odpowiada ona za wyświetlanie sugerowanych artykułów, które mogą nas zainteresować. Pomiędzy artykułami wyświetlają się, z kolei, reklamy wideo różnych produktów. Jeśli chcesz wyłączyć te reklamy, musisz wyłączyć całą sekcję z sugestiami wiadomości. W tym celu odznacz pole "Wiadomości".

Wyłącz wiadomości na stronie głównej

Kolejną rzeczą są powiadomienia z informacjami o produktach i usługach. Na ekranie ustawień Opery Mini wejdź do zakładki "Powiadomienia" i odznacz pole "Powiadomienia Opery - Wiadomości o produktach i usługach".

Wyłącz powiadomienia w Operze Mini

Na sam koniec możesz także upewnić się, że wyłączone są reklamy spersonalizowane, aby ograniczyć wykorzystywanie zebranych danych. W ustawieniach Opery Mini wejdź do zakładki "Zaawansowane". Znajdziesz w tym miejscu opcję "Reklamy spersonalizowane". Wywołaj szczegóły tej opcji i upewnij się, że ustawiona jest wartość "Wyłączone".

Wyłącz reklamy spersonalizowane w Operze Mini

Po wykonaniu powyższych czynności nie będą się już wyświetlały żadne artykuły sponsorowane i reklamy między nimi na ekranie głównym Opery Mini. Przeglądarka nie będzie też wysyłać żadnych powiadomień o produktach i usługach.