Znajomość historii cen danej gry może pomóc ci określić, czy to dobry moment na jej zakup, czy niekoniecznie. To normalne, że na Steamie ceny gier rosną i spadają, ponieważ oferowane są różne promocje. Dzieje się tak, aby więcej graczy mogło kupić niektóre z dostępnych tytułów. Dlatego dzięki SteamDB będziesz mógł śledzić ceny każdego tytułu.

Najważniejsze informacje:

  1. Na platformie SteamDB będziesz miał dostęp do cen i statystyk różnych dostępnych gier.
  2. Przewidywanie czasu wyprzedaży gier jest możliwe, wystarczy spojrzeć na historię cen na Steamie, aby wiedzieć, kiedy zbliża się obniżka.

Tego rodzaju danych nie znajdziesz na Steamie, więc musisz przejść do tej witryny, aby zobaczyć historię. Jest to bezpieczna alternatywa, w której możesz śledzić gry, które lubisz i chcesz kupić. Pamiętaj, że możesz dodać je do swojej listy życzeń, aby nie stracić ich z oczu, gdy ich cena spadnie. Jeśli więc nie wiesz, jak korzystać ze SteamDB, pokażemy ci to teraz.

Czym jest platforma Steam? Zawartość do kupienia i gry do zainstalowania w jednym miejscu!

Jeśli jeszcze nie wiesz, Steam to serwer, z którego użytkownicy mogą pobierać gry online bez konieczności odwiedzania strony internetowej. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się, podając swoje dane osobowe, a będziesz mógł znaleźć nieskończoną liczbę gier, zarówno darmowych, jak i płatnych. Ponadto będziesz miał interesujące opcje rabatu i płatności w złotówkach lub dowolnej innej walucie, którą posiadasz.

Jest to bardzo kompletne oprogramowanie, które można zainstalować na komputerze, chociaż ma również własną aplikację. Steam pokaże ci nowe, stare i nadchodzące tytuły, więc możesz spędzić trochę czasu na przeglądaniu szerokiej gamy opcji. Możesz sortować je według daty, pobierać i otwierać w dowolnym momencie.

Jeśli chodzi o ceny gier, to należy wspomnieć, że cena minimalna każdej gry jest różna. Niektóre gry są tymczasowo darmowe, a inne otrzymują tylko znaczną zniżkę, którą można zobaczyć pod ich nazwą lub na górze, jeśli jesteś w panelu głównym. Steam pozwala również na posiadanie własnego czatu i społeczności z każdą grą, którą zdecydujesz się pobrać.

Jest to z pewnością świetna opcja, chociaż z tej platformy nie można zobaczyć historii cen wybranej gry. Aby zobaczyć wykres tego typu, musisz skorzystać ze SteamDB, czyli strony internetowej, którą można znaleźć w wyszukiwarce, aby uzyskać informacje o cenie każdej gry. W ten sposób można zobaczyć, ile razy cena wzrosła, wszelkie zmiany ceny i procent zniżki. Jeśli nie wiesz, jak zobaczyć taką historię, to podpowiemy ci w następnej sekcji tego przewodnika.

Dowiedz się, jak poznać cenę gry ze Steama i przewidzieć, czy płacenie za nią konkretnej kwoty w danym momencie jest tego warte w 2024 roku (SteamDB, rozszerzenie, którego możesz użyć, podobne do Keepa od Amazona)

Nadszedł czas, aby przedstawić SteamDB, rozszerzenie, które działa podobnie do Keep od Amazona, oferując informacje o cenach. Ta strona internetowa pozwala sprawdzić dowolną grę, którą możesz być zainteresowany z szerokiej gamy opcji na Steamie. To dobre narzędzie do przewidywania cen gier i sprawdzania, jak zmieniały się one w ostatnim czasie. Aby z niego skorzystać, należy wykonać następujące kroki

1. Wejdź na stronę SteamDB z wybranej wyszukiwarki, w tym przypadku Google, i przejdź do pierwszej opcji.

2. Na górnym pasku znajduje się wyszukiwarka, w której można wpisać nazwę gry, której wykres z historią chcemy poznać.

3. Będziesz mieć informacje o tym, kiedy gra została wydana, aktualizacje, deweloper i tak dalej.

4. Przewiń w dół, a znajdziesz historię cen Steama dla wybranej gry. Będziesz mógł przeglądać ją według kraju i w wybranej walucie.

Ponadto w menu po prawej stronie można znaleźć więcej rozwiązań, aby zobaczyć wykres z historią. Wszystkie informacje, których możesz potrzebować są w jednym miejscu, dzięki czemu możesz zobaczyć popularną grę lub dowolną grę, którą jesteś zainteresowany. Zobaczysz zmiany w cenie sprzedaży, liczbę grających użytkowników i wiele innych informacji, które nie są dostępne w sklepie Steam.

Osobiste wnioski

Bez wątpienia jest to potężne narzędzie do przeglądania historii każdej gry, którą zdecydujesz się wyszukać. Jest to o wiele bardziej efektywny sposób niż wyszukiwanie w innych miejscach na Steamie. Będziesz mógł zobaczyć konkretne okresy, w których cena była niższa, poza tym narzędzie daje ci informacje, których potrzebujesz. Wystarczy, że wpiszesz nazwę gry. Teraz nadszedł czas, aby zrobić to na własną rękę i odkryć historię cen danej gry.

Jest to narzędzie służące miłośnikom gier wideo, którzy chcą skorzystać z najlepszych ofert na Steamie. Proces, który pokazaliśmy, jest super prosty i można go ukończyć w zaledwie kilka minut.