Instagram ma miliony użytkowników, którzy z kolei przesyłają miliony zdjęć, filmów i innych treści na platformę za pośrednictwem urządzeń mobilnych z systemem Android lub iPhone. I chociaż prawdą jest, że ilość treści przesyłanych na Instagram jest nieskończenie większa niż ta usuwana, czasami użytkownicy kasują zdjęcia lub filmy ze swoich kont na Instagramie i później mogą chcieć je odzyskać.

Powiązane: Jak połączyć wiadomości bezpośrednie DM na Instagramie z Messengerem

Instagram pozwala użytkownikom na dużą kontrolę nad treściami, które publikują na swoich profilach. W ten sposób, oprócz publikacji, możesz również usunąć dowolne z tych zdjęć lub filmów ze swojego profilu na Instagramie. Do tej pory usuwanie było ostateczne, co oznaczało, że usuniętego posta nie można było odzyskać.

Choć usunięcie zdjęcia lub filmu omyłkowo, nie jest łatwą sprawą ponieważ wymaga po drodze kilku potwierdzeń, pewnie i tak znajdą się bardzo impulsywne osoby, którym to się zdarzyło.

Do tej pory nie było odwrotu, to znaczy nie było to odwracalne. Żadnego usuniętego postu lub historii na Instagramie nie można było odzyskać i wyświetlić ponownie na Twoim profilu. Pozostawało tylko zrobić zupełnie nową publikację.

Na szczęście Instagram właśnie ogłosił, że od dziś sieć społecznościowa w swoich aplikacjach na iPhone'a i Androida będzie obejmować możliwość ratowania i odzyskiwania dowolnych zdjęć i filmów usuniętych z Twojego profilu, niezależnie od tego, czy są to historie, zdjęcia, filmy czy IGTV. Teraz te treści zostaną usunięte i zapisane w folderze, z którego można je przywrócić.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odzyskać i przywrócić zdjęcia i filmy usunięte z Instagrama, powiemy Ci, jak to zrobić z aplikacji na Androida lub iPhone'a:

Jak przywrócić usunięte zdjęcia i filmy z profilu na Instagramie.

1. Pierwszą rzeczą, którą będziemy musieli zrobić, jest zaktualizowanie aplikacji Instagram do najnowszej wersji.

2. Po zaktualizowaniu będziesz musiał go otworzyć i przejść do swojego profilu.

3. Tutaj musisz kliknąć ikonę z trzema poziomymi paskami w prawym górnym rogu.

4. W wyświetlonym menu należy rozwiązać opcję: Ustawienia

5. Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym należy kliknąć: Konto

 

6. Tutaj znajdziesz szereg ustawień, wśród których zostanie wyświetlony nowy folder: Ostatnio usunięte.

7. Po wybraniu tej opcji zostanie wyświetlona lista wszystkich treści, które zostały usunięte w ciągu ostatnich 30 dni. W przypadku Historii zostaną wyświetlone te usunięte w ciągu ostatnich 24 godzin.

8. Wybierz dowolne zdjęcia lub filmy, które chcesz przywrócić.

9. Teraz będziesz mieć możliwość przywrócenia go lub przeciwnie, usunięcia go na stałe.

10. Po wybraniu dowolnej z dwóch opcji, musisz potwierdzić tę akcję.

11. W przypadku przywrócenia treści będzie ona dostępna w taki sam sposób, jak była w momencie jej usunięcia.

Ważna uwaga 1: ta funkcja jest wdrażana stopniowo na całym świecie i może minąć trochę czasu, zanim będzie dostępna w Twoim kraju. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość, a wkrótce będziesz miał dostęp do tej opcji.

Ważna uwaga 2: Zdjęcia, filmy lub IGTV można odzyskać i przywrócić w ciągu pierwszych 30 dni po usunięciu. Po ponad 30 dniach ta zawartość zostanie całkowicie usunięta bez możliwości odzyskania. Jednak w przypadku historii na Instagramie (Stories) można je odzyskać tylko w ciągu pierwszych 24 godzin od ich usunięcia.