Instagram jest obecnie jedną z najczęściej używanych sieci społecznościowych. W tej aplikacji, oprócz możliwości publikowania zdjęć i filmów, możemy również rozmawiać z innymi użytkownikami, nawet jeśli nie obserwują nas na Instagramie. Ponadto Instagram ma również możliwość tworzenia grup na czacie, w których można rozmawiać z więcej niż jednym użytkownikiem w tym samym czasie.

Powiązane: Jak zablokować prośby o pozwolenie na wysyłanie wiadomości na Instagramie.

Domyślnie każdy użytkownik Instagrama może utworzyć grupę na czacie bez konieczności pytania, czy chcesz w niej uczestniczyć. Jest to podobne do tego, co dzieje się z prośbami zgodę na wysyłanie wiadomości z czatu na Instagramie.

Możliwość dodania dowolnego użytkownika do grupy czatu na Instagramie jest szeroko stosowaną metodą do spamowania legalnych profili na Instagramie. Strategia Spamera jest prosta: konto (oczywiście fałszywe) dodaje Twoje konto na Instagramie i wiele innych do czatu grupowego.

Instagram oferuje możliwość dodawanie wielu osób do jendego czatu. Co może być bardzo uciążliwe. Powinieneś wiedzieć, że dezaktywacja tej funkcji będzie zależała od rodzaju posiadanego konta, ponieważ tylko osoby, które przekonwertują swoje konto na Business Instagram, będą mogły uniknąć takich sytuacji.

Pokażemy Ci krok po kroku, jak dezaktywować możliwość dodawania Cię do grup na Instagramie przez dowolnego użytkownika z oficjalnej aplikacji na iPhone'a lub Androida:

Jak wyłączyć funkcję umożliwiającą dodanie użytkownika do grup na Instagramie.

1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu.

2. Tutaj musisz kliknąć ikonę w postaci trzech poziomych pasków w prawym górnym rogu.

3. Po wyświetleniu odpowiedniego menu należy wybrać opcję: Ustawienia.

4. Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym będziesz musiał wybrać opcję: Prywatność.

5. Zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu, na którym będziesz musiał wybrać opcję: Wiadomości.

6. Teraz przejdziesz do konfiguracji swojej sekcji czatu, gdzie musisz zwrócić uwagę na sekcję: Zezwól innym na dodawanie Cię do grup.

7. Od teraz będziesz mieć pewność, że osoby, których nie obserwujesz, nie będą mogły dodawać Cię do żadnych grup. Będą informowane o tym, że nie zezwalasz na taką możliwość, gdy spróbują to zrobić.

Bez wątpienia ta funkcja jest bardzo ważna dla wszystkich użytkowników, którzy są stale zapraszani do grup, do których nie chcą należeć i jest to dla nich irytujące.