Grasz w Mortal Kombat 1 i zauważyłeś, że gra zajmuje znacznie więcej miejsca, niż pierwotnie reklamowano? Dzieje się tak dlatego, że za każdym razem, gdy gra się zawiesza, tworzony jest raport o awarii, który może mieć rozmiar do 1 GB. Jeśli więc twoja gra często się zawiesza, możesz marnować niepotrzebnie ogromne ilości miejsca. Na szczęście mamy rozwiązanie tego problemu.

Mortal Kombat 1 stał się ostatnio przedmiotem kontrowersji, co nie jest zaskakujące, jeśli porówna się wszystkie inne okropne premiery gier w tym roku. Gracze na PC napotykają poważny problem, który w tajemniczy sposób pożera przestrzeń dyskową. Co dziwne, wszystkie dane są pochłaniane przez ogromne raporty o awariach generowane przez grę. Większość z nich może mieć rozmiar nawet do 1 GB, co jest śmieszne!

Jeśli miałeś wiele awarii gry, twoja przestrzeń dyskowa prawdopodobnie rozpłynęła się w powietrzu. Tradycyjnie, raporty o awariach gier to małe pliki tekstowe, które mają tylko kilka kilobajtów, zwykle poniżej kilku megabajtów. Ale raporty o awariach Mortal Kombat 1 mogą mieć rozmiar do 1 GB. Sama gra wymaga 100 GB pamięci, ale raporty o awariach mogą z łatwością zacząć zużywać nawet więcej, jeśli masz częste problemy z grą. Co więc można zrobić z raportami o awariach Mortal Kombat marnującymi miejsce? Na szczęście dużo!

Jak usunąć raporty o awariach Mortal Kombat 1, które marnują gigabajty miejsca na dysku.

Każdy z poniższych folderów zawiera plik zrzutu awarii systemu Windows, którego rozmiar może wynosić do około 1 GB. Jeśli więc masz zainstalowany Mortal Kombat na swoim komputerze, sprawdź te lokalizacje i usuń wszystkie zawarte w nich pliki. Uwolnisz mnóstwo danych.

Konkretne ścieżki to:

C:\Users[UserName]\AppData\Local\MK12\Saved\Steam\Crashes

C:\Users[UserName]\AppData\Local\CrashDumps

Podczas gdy NetherRealm i WB Games aktywnie przyglądają się temu problemowi i prawdopodobnie załatają go w najbliższym czasie, to możesz rozwiązać go ręcznie już teraz. Wystarczy wykonać następujące czynności.

  • Otwórz Eksplorator plików na swoim komputerze.
  • Przejdź do katalogu C:\Users[NazwaUżytkownika]\AppData\Local\MK12\Saved\Steam\Crashes.
  • Przejdź do katalogu C:\Users[NazwaUżytkownika]\AppData\Local\CrashDumps.
  • W tych katalogach zlokalizuj i wybierz pliki raportów o awariach, których już nie potrzebujesz lub nie chcesz zachować.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy wybrane pliki i wybierz „Usuń”.
  • Jeśli chcesz mieć pewność, że miejsce jest całkowicie zwolnione, opróżnij także Kosz.

Ogólnie rzecz biorąc, problemy takie jak ten są naprawiane dość szybko. Microsoftowi zajęło jednak 18 miesięcy naprawienie problemu z Xbox Game Pass, który po prostu usuwał gry z aplikacji Xbox bez ich odinstalowywania... Problem ten marnował setki GB na komputerach użytkowników i w wielu przypadkach można go było rozwiązać jedynie poprzez ponowne sformatowanie dysku. Na szczęście ten problem nie jest aż tak zły, ponieważ pozwala na stosunkowo szybkie ręczne naprawienie go. Jeśli nadal masz losowe problemy z grami Game Pass i aplikacją Xbox na Windows 10 lub Windows 11, możesz sprawdzić wszystkie nasze przewodniki tutaj.