Gra wideo Overwatch 2 jest już dostępna, jednak jej uruchomienie jest przyćmione ogromnymi problemami, jakie powoduje jej instalacja. Wielu z graczy zgłasza, że ​​po zainstalowaniu gry wideo Overwatch 2 mają problemy z graniem w inne gry wideo i są one związane z awariami sprzętu.

Wraz z wydaniem Overwatch 2, wszelkie możliwości grania w pierwszą wersję Overwatch zostały wyeliminowane. Wymiana była taka, że pozostawiono społeczność Overwatch z wieloma mieszanymi uczuciami. Chociaż nowa gra jest znacznie lepsza pod wieloma względami, przyniosła również wiele poważnych problemów, przynajmniej na razie.

Większość problemów, które pojawiają się po instalacji Overwatch 2 na twoim komputerze, są wykrywane dzięki użytkownikom, którzy zaczęli ją instalować i opisują te problemy:

  • Karta graficzna 1080Ti zepsuła się po zmianie skali rozdzielczości w Overwatch 2.
  • Karta graficzna 5700XT miała poważne awarie kontrolera w Destiny 2 po graniu w Overwatch 2. Może to być powiązane.

Cóż, najwyraźniej problemy te są związane z aktualizacjami sterowników podczas instalacji gry wideo Overwatch 2 i dotyczą zarówno kart graficznych AMD, jak i NVIDIA. Dlatego rozwiązanie, które zadziałało dla wielu użytkowników w celu rozwiązania tych problemów, opiera się na odinstalowaniu tych sterowników za pomocą oprogramowania DDU.

To powiedziawszy, poniżej pokażemy szczegółowo, jak rozwiązać problemy na komputerze po zainstalowaniu gry wideo Overwatch 2 oraz błędy, które powodują w innych grach wideo zainstalowanych na tym samym komputerze.

Jak naprawić GPU i inne problemy z grą wideo Overwatch (gra i sprzęt)

  1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odinstalować Overwatch 2 na swoim komputerze.
  2. Upewnij się, że pobrałeś najnowszą wersję sterowników karty graficznej. Możesz je pobrać i zainstalować, korzystając z następujących linków: Sterowniki AMD i sterowniki NVIDIA
  3. Następnie musisz pobrać program DDU (Display Driver Uninstaller) z następującego linku: Pobierz oficjalny DDU
  4. Następną rzeczą będzie dezaktywacja połączenia internetowego komputera.
  5. Teraz musisz uruchomić program DDU i przed rozpoczęciem dezinstalacji sterowników kliknij: Opcje
  6. W wyświetlonym oknie należy sprawdzić opcje w sekcjach: Specyficzne opcje NVIDIA i Specyficzne opcje AMD.
  7. W następnej linii przejdź do odinstalowania sterowników, klikając: Wyczyść i uruchom ponownie.
  8. Po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego zainstaluj pobrane wcześniej oprogramowanie sterownika i ponownie aktywuj połączenie internetowe.

Uwaga: zapewni to, że system Windows nie będzie próbował zainstalować ogólnego sterownika w tle.

Ważna rzecz do zapamiętania

Po ponownym uruchomieniu komputera należy unikać instalowania i/lub grania w grę wideo Overwatch 2 na tym komputerze.

Powinieneś poczekać, aż twórcy gry wideo Overwatch 2 wydają aktualizację i naprawią te błędy. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, kiedy można bezpiecznie zainstalować grę ponownie, bądź na bieżąco z download.net.pl