Gra Overwatch 2 jest już dostępna, jednak jej uruchomienie wiąże się z ogromnymi problemami już na samym etapie instalacji. Wielu z graczy zgłasza, że ​​po zainstalowaniu gry wideo Overwatch 2 mają problemy z graniem w inne gry wideo i zwykle jest to związane z awariami sprzętu.

Wraz z wydaniem Overwatch 2, wszelkie możliwości grania w pierwszą wersję Overwatch zostały wyeliminowane. Zmiana na nowszą wersję wywołała u graczy mieszane uczucia. Chociaż nowa gra jest znacznie lepsza pod wieloma względami, to przyniosła również wiele poważnych problemów. Przynajmniej do czasu, kiedy twórcy ich nie rozwiążą.

Większość problemów, które pojawiają się po instalacji Overwatch 2, są wykrywane dzięki użytkownikom, którzy zaczęli opisywać te problemy:

  • Karta graficzna 1080Ti zepsuła się po zmianie skali rozdzielczości w Overwatch 2.
  • Karta graficzna 5700XT miała poważne awarie kontrolera w Destiny 2 po graniu w Overwatch 2. Może to być powiązane.

Wygląda na to, że problemy te są związane z aktualizacjami sterowników podczas instalacji gry wideo Overwatch 2 i dotyczą zarówno kart graficznych AMD, jak i NVIDIA. Dlatego rozwiązanie tego problemu, które zadziałało u większości użytkowników, opiera się na odinstalowaniu tych sterowników za pomocą oprogramowania DDU.

Poniżej pokażemy szczegółowo, jak rozwiązać problemy na komputerze po zainstalowaniu gry wideo Overwatch 2 oraz błędy, które powoduje w innych grach wideo zainstalowanych na tym samym komputerze.

Jak naprawić GPU i inne problemy z grą wideo Overwatch (gra i sprzęt)

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest odinstalowanie Overwatch 2 na swoim komputerze.

2. Teraz upewnij się, że pobrałeś najnowszą wersję sterowników karty graficznej. Możesz je pobrać i zainstalować, korzystając z następujących linków: Sterowniki AMD i sterowniki NVIDIA

3. Następnie musisz pobrać program DDU (Display Driver Uninstaller) z następującego linku: Pobierz oficjalny DDU

4. Kolejną rzeczą będzie wyłączenie połączenia internetowego komputera.

5. Teraz musisz uruchomić program DDU. Przed rozpoczęciem dezinstalacji sterowników kliknij: Opcje

6. W wyświetlonym oknie należy sprawdzić opcje w sekcjach: Opcje dla kart NVIDIA i Opcje dla kart AMD.

7. W następnej linii przejdź do odinstalowania sterowników, klikając: Wyczyść i uruchom ponownie.

8. Po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego zainstaluj pobrane wcześniej oprogramowanie sterownika i ponownie aktywuj połączenie internetowe.

Uwaga: Wyłączenie połączenia internetowego sprawi, że system Windows nie będzie próbował zainstalować ogólnego sterownika w tle.

Ważna rzecz do zapamiętania

Po ponownym uruchomieniu komputera należy unikać instalowania i/lub grania w grę wideo Overwatch 2 na tym komputerze.

Powinieneś poczekać, aż twórcy gry Overwatch 2 wydadzą aktualizację i naprawią te błędy. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, kiedy można bezpiecznie zainstalować grę ponownie, bądź na bieżąco z naszą stroną download.net.pl