Jeśli doświadczasz znacznych spadków FPS podczas grania w Assassins Creed Mirage lub jakąkolwiek inną grę, niezależnie od ustawień graficznych i sprzętu, możesz mieć problemy z kontrolerem. Tak! Problemy ze sterownikami! Dlatego ten artykuł poprowadzi Cię przez szybkie i proste rozwiązanie problemu spadków FPS i opóźnień kontrolera w Assassin's Creed Mirage.

Słaba wydajność zdarza się we wszystkich grach, jeśli nie masz sprzętu, który jest w stanie sprostać zadaniu lub jeśli twórcy gier zaniedbali właściwą optymalizację swoich gier. Coś, co ostatnio wydaje się zdarzać często. Być może jednak nie wiesz, że w przypadku opóźnień w grze, zacinanie się i niska wydajność mogą również wystąpić z powodu kontrolera. Chociaż nie jest to coś bardzo powszechnego, zdarza się w niektórych grach.

Jak naprawić opóźnienie kontrolera powodujące spadki FPS i opóźnienia w Assassins Creed Mirage? Przyczyny opóźnień i spadków FPS w Assassins Creed Mirage.

Aby rozwiązać ten problem, musisz zaktualizować oprogramowanie sprzętowe kontrolera. Alternatywnie możesz po prostu podłączyć go za pomocą przewodu. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, więc przejrzyjmy proces aktualizacji oprogramowania sprzętowego kontrolera zarówno dla kontrolerów Xbox, jak i kontrolerów PS5.

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego kontrolera bezprzewodowego PS5 w systemie Windows 10 lub 11, aby naprawić opóźnienia w Assassins Creed Mirage.

  • Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe kontrolera PS5, musisz zainstalować aplikację na komputerze z systemem Windows. Aplikację możesz pobrać tutaj.
  • Po zainstalowaniu narzędzia do aktualizacji oprogramowania sprzętowego kontrolerów bezprzewodowych DualSense otwórz je i podłącz kontroler za pomocą kabla USB.
  • Teraz wystarczy postępować zgodnie z pokazanymi krokami i potwierdzić żądanie pobrania dodatkowego oprogramowania (aktualizacji oprogramowania sprzętowego). Upewnij się, że w trakcie tego procesu nie odłączysz kontrolera ani nie wyłączysz komputera.

Aktualizowanie oprogramowania sprzętowego kontrolera bezprzewodowego Xbox w systemie Windows 10 lub 11, aby naprawić opóźnienia w grze Assassins Creed Mirage.

Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe kontrolera Xbox i naprawić opóźnienia w grze Assassin's Creed Mirage, wykonaj następujące czynności.

  • Zacznij od zainstalowania aplikacji Akcesoria Xbox ze sklepu Microsoft Store.
  • Po zainstalowaniu otwórz aplikację i podłącz kontroler za pomocą kabla USB.
  • Zauważysz monit wskazujący dostępną aktualizację (jeśli tego nie widzisz, oznacza to, że Twój kontroler jest aktualny). Kliknij monit, aby rozpocząć proces aktualizacji. Aktualizacja może zająć około 5 minut lub dłużej — nie jest to najszybsza aktualizacja, z jaką będziesz mieć do czynienia.

  • Po zakończeniu aktualizacji zamknij aplikację. Następnie przejdź do opcji Ustawienia > Urządzenia i usuń kontroler Xbox z listy urządzeń. Uruchom ponownie komputer, podłącz ponownie kontroler i powinieneś doświadczyć płynniejszej rozgrywki bez większych opóźnień w liczbie klatek na sekundę w grach.

Jak często należy aktualizować oprogramowanie sprzętowe kontrolera?

Ogólnie rzecz biorąc, aktualizacje oprogramowania sprzętowego kontrolera nie pojawiają się zbyt często. Jest mało prawdopodobne, że będzie ich więcej niż jedna rocznie, choć z pewnością warto na nie zwracać uwagę. Zwykle sprawdzam co kilka miesięcy lub jeśli zauważę, że coś jest nie tak z moim kontrolerem.