Automatyczne napisy to funkcja lub narzędzie, które jest włączane do wielu platform i sieci społecznościowych, takich jak Instagram (IGTV). Ta funkcja automatycznych napisów zasadniczo pokaże w formie tekstu wszystko, co zostało powiedziane lub odtworzone w filmie wyświetlanym w IGTV na Instagramie. Jest to bardzo przydatne w przypadku oglądania wideo IGTV z wyłączonym dźwiękiem. Jednak użytkownicy Instagrama mogą wyłączyć automatyczne napisy w filmach IGTV.

Funkcja automatycznie generowanych napisów w filmach na Instagramie jest domyślnie aktywowana i jest bardzo przydatna, ponieważ czasami nie rozumiemy dobrze słów odtworzonych w video, a teraz możemy to lepiej zrozumieć dzięki automatycznej transkrypcji. Przydatność tej funkcji nie budzi wątpliwości, jednak nie jest idealna, ponieważ czasami transkrypcja może pokazywać jakiś błędny tekst lub być źle zgrana w czasie z audio, choć z reguły napisy działają poprawnie.

Główny problem jest jednak inny. Wielu użytkowników Instagrama przesyła filmy na swoje profile na Instagramie (IGTV) już z umieszczonymi napisami. Te napisy / transkrypcja, które użytkownik umieszcza ręcznie w swoich filmach, są zazwyczaj najbardziej precyzyjne niż napisy generowane automatycznie przez Instagram. Problem polega na tym, że położenie tych dwóch wersji napisów może się nakładać i staną się one nieczytelne.

Automatycznie generowane napisy na Instagramie są umieszczane na dole filmu. Jeśli użytkownik, który przesyła film, umieści swoje napisy w tym samym miejscu i ma aktywowane automatyczne generowanie napisów, oba teksty będą wyświetlał się podczas odtwarzania tych filmów. Tu z pomocą przychodzi opcja: wyłączenia automatycznych napisów na IGTV.

Nawet jeśli użytkownik ręcznie umieści napisy w innej pozycji, na przykład na górze filmu, nikt nie lubi oglądać zduplikowanych napisów, ponieważ może to odwrócić uwagę widza od rzeczywistej zawartości filmu.

Tak czy inaczej, na szczęście Instagram pozwala wyłączyć automatycznie generowane napisy. Wpłynie to na wszystkie filmy, co oznacza, że ​​Instagram nie wyświetli automatycznych napisów w żadnym z filmów, niezależnie od tego, czy zawierają one napisy dodane również przez autorów cz nie.

W tym samouczku pokazujemy krok po kroku, jak dezaktywować automatyczną transkrypcję filmów IGTV z Instagrama w aplikacji na iPhone'a lub Androida:

Jak wyłączyć automatyczne napisy na Instagramie (IGTV)

1. Otwórz aplikację Instagram na Androida lub iPhone'a.

2. Przejdź do swojego profilu na Instagramie.

3. Tutaj kliknij ikonę z trzema poziomymi paskami.

4. Spowoduje to wyświetlenie menu z kilkoma opcjami, z których będziesz musiał wybrać: Konfiguracja

5. Po wejściu do Ustawień będziesz musiał wybrać opcję: Konto

6. Pojawi się nowa lista ustawień, w której należy kliknąć: Napisy

7. Spowoduje to wyświetlenie funkcji automatycznie dodawanych napisów na Instagramie, którą można wyłączyć za pomocą przełącznika obok niej.

8. Po wyłączeniu przełącznika napisy generowane automatycznie nigdy więcej nie będą wyświetlane w filmach na Instagramie.

Ważna uwaga: Napisów, które autor lub użytkownik dodał przed dodaniem video, ręcznie podczas edycji, nie można wyłączyć ponieważ są domyślnie osadzone w obrazie wideo.