Telegram staje się jedną z najlepszych alternatyw dla WhatsApp, szczególnie dzięki dużej prywatności, jaką ta usługa przesyłania wiadomości oferuje swoim użytkownikom. Ponadto Telegram regularnie dodaje nowe funkcje, takie jak np. nowe czaty głosowe.

Powiązane: Jak ustawić inną tapetę dla każdej rozmowy w Whatsapp

Funkcja czatów głosowych Telegrama umożliwia użytkownikom prowadzenie rozmów grupowych. Opcja dołączenia do czatów głosowych będzie zależy tylko od użytkownika, to znaczy opcja jest dostępna, a użytkownik zdecyduje się dołączyć lub opuścić czat głosowy Telegrama.

Po rozpoczęciu czatu głosowego możesz w dowolnym momencie wyciszyć i wyłączyć wyciszenie czatu głosowego. Ponadto możliwość wysyłania wiadomości tekstowych do czatu grupowego jest nadal niezmieniona, co oznacza, że ​​nadal możesz wysyłać wiadomości tekstowe podczas czatu głosowego.

Innymi aspektami, które należy wziąć pod uwagę w czatach głosowych, jest to, że są efemeryczne, to znaczy, że rozmowy głosowe w czacie głosowym Telegramu, nie będą przechowywane i nie będą mogły być ponownie usłyszane przez resztę uczestnicy czatu. Ponadto możesz tworzyć i uczestniczyć w czacie głosowym z dowolnej wersji Telegrama na komputer stacjonarny lub telefon komórkowy za pośrednictwem oficjalnej aplikacji na Androida lub iPhone'a.

Pokazujemy, jak tworzyć i uczestniczyć w czacie głosowym Telegram:

Jak utworzyć czat głosowy w Telegramie

1. Otwórz aplikację Telegram i uzyskaj dostęp do dowolnej utworzonej grupy.

2. Lub jeśli wolisz, możesz utworzyć nową grupę: Ikona nowej wiadomości> Nowa grupa> Dodaj członków do czatu> Nazwa grupy> Kliknij Utwórz

3. Będąc w czacie grupowym, musisz kliknąć ikonę grupy lub literę tej grupy.

4. Zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu, na którym będziesz musiał wybrać opcję: Więcej

5. W kolejnym menu będziesz musiał wybrać opcję: Rozpocznij czat głosowy.

6. Spowoduje to wyświetlenie różnych opcji, takich jak: Włącz lub wyłącz mikrofon , włącz lub wyłącz głośnik i opuść czat głosowy.

7. Aktywuj swój mikrofon, aby rozpocząć czat głosowy, a pozostali uczestnicy otrzymają opcję dołączenia do czatu głosowego.

8. Użytkownicy, którzy u otworzą czat grupowy, muszą nacisnąć na opcję: Dołącz

9. Wszyscy użytkownicy, którzy dołączą do tego czatu będą mogli komunikować się za pośrednictwem głosu.

10. Wszyscy uczestnicy mają te same funkcje czatu, jak również zachowują możliwość dalszego komunikowania się za pomocą wiadomości tekstowych.