Nowe GG w końcu wyszło ze stadium testów beta i pojawiła się finalna wersja popularnego polskiego komunikatora internetowego. Zobaczy, jakie zmiany w stosunku do wersji beta nastąpiły w ostatnim wydaniu.

Gadu-Gadu (GG) w wersji 11 przez bardzo długi czas było w wersji beta. Twórcy promowali na swojej stronie swój nowy produkt, a przez wiele miesięcy duży czerwony przycisk „Pobierz nowe GG” zapraszał wszystkich użytkowników do zapoznania się z nowymi funkcjami i nowym interfejsem programu. Dziś udostępniona została wersja finalna programu oznaczona jako GG 11.2.35.10307.

Jakie są zmiany w stosunku do wersji beta? Przede wszystkim zniknął z bocznej części okna wysuwany pasek (tzw. szuflada) z aplikacjami. Nie znaczy to jednak, że twórcy zrezygnowali z dodatkowych aplikacji w nowym GG – wręcz przeciwnie. Do zakładki z aplikacjami dostaniemy się teraz w taki sam sposób, w jaki uzyskujemy dostęp do innych funkcji programu (GG Dysk, Poczta, Strefa społecznościowa, Muzyka), czyli poprzez dodatkową ikonę w poziomym menu nawigacyjnym.

Aplikacje wyświetlają się teraz w siatce ikon, przypominając tym samym widok zainstalowanych programów w smartfonach iPhone, zatem użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych poczują się jak w domu. Znajdziemy tam również odnośnik oznaczony zieloną ikonką „plusa”, dzięki której uzyskamy dostęp do sklepiku z aplikacjami dostępnymi dla nowego GG.

Zmiany te pozwalają na zastosowanie bardziej przejrzystego interfejsu, a przede wszystkim bardziej minimalistycznego. Okno z lista kontaktów jest teraz odciążone od wysuwanego menu i użytkownik może się skupić na właściwej treści, czyli liście znajomych, przeglądaniu swojego dysku GG czy też czytaniu poczty GG.

Poza wspomnianą zmianą, twórcy zaimplementowali również szereg innych uaktualnień – wprowadzono poprawki dot. importu i eksportu kontaktów, poprawiono wygląd okna profili, przebudowano strefę, usunięto zbędne tooltipy, zaktualizowano player GG w GG dysku oraz usunięto problemy z ponawianiem logowania.

Najnowszą wersję GG możecie pobrać z naszej strony, z działu download.