Oferta Steam dla systemów Linux oraz Mac OS X rośnie. Dziś wzbogacona została o nowe tytuły, które z pewnością umilą życie graczy korzystających z innych systemów niż Windows.

Steam w ostatnim czasie stara się rozwinąć ofertę gier kierowanych dla posiadaczy komputerów wyposażonych w systemy Linux oraz Mac OS X. Od niedawna gracze mogą się cieszyć kultową grą Half-Life na swoich maszynach bez Windowsów, a teraz dochodzą do tego kolejne tytuły, w tym jeden od Valve.

Pierwszą nowością jest Counter-Strike: Source. Wszyscy gracze posiadający Steama na Linuksa mogą się już zmierzyć pomiędzy sobą w internetowych potyczkach terrorystów z antyterrorystami. Tym samym gra staję się dostępna już na wszystkie trzy platformy: Windows, Mac oraz Linux. Natywny port CS: Source dołącza do grona Team Fortress 2, Counter-Strike 1.6 oraz innych gier Valve. Miejmy nadzieję, że następnym tytułem, który pojawi się w ofercie „Steam dla Linuksa” będzie najnowszy Counter-Strike: GO.

Kolejnym tytułem, który trafi zarówno na Maka jak i na Linuksa jest platformówka Shank 2.

Shank 2 dla Linuksa i Mac OS X

Obecnie gra jest w fazie ostatnich testów, aby upewnić się, że funkcje wieloosobowe i integracja ze Steamem na Maka i Linuxa działa poprawnie, bez żadnych błędów. Każdy, kto posiada obecnie wersję Shank 2 na PC lub otrzymał Klucz Steam do gry za pośrednictwem serwisu Humble Indie Bundle 7 może wziąć udział w testach beta na Maka i Linuxa, jeszcze zanim pojawi się finalna wersja w sklepie. Twórcy proszą o to, aby informować na bieżąco o wszystkich błędach i problemach.

Co zrobić, aby uzyskać dostęp do bety Shank 2?

  1. Przede wszystkim należy posiadać na swoim koncie przypisaną grę Shank 2. Jeżeli nie mamy, to musimy poprzez Steam Store ją zakupić lub użyć Steam Key z ostatniego Humble Indie Bundle.
  2. Wybrać opcję „Instaluj.” Na stronie Shank 2 Store Page.
  3. Kliknij prawym przyciskiem na Shank 2 w swojej Bibliotece i wybierz „Właściwości”.
  4. Wybierz zakładkę „Wersja beta” i z menu rozwijanego zaznacz opcję „Beta”.
  5. Gra zostanie automatycznie zaktualizowana do wersji Beta.
  6. Graj! 

Ewentualne błędy możecie zgłaszać na oficjalnym forum Klei Entertainment. Życzymy miłego grania!