CDisplay Comic Reader Download

CDisplay Comic Reader pozwala na czytanie komiksów zapisanych w formacie CBR/CBZ. Niewielki, lecz wyposażony w sporą ilość funkcji program pozwoli Ci bez przeszkód cieszyć się ulubionymi pozycjami na ekranie monitora. Program jest przeglądarką obrazów, ale jego głównym przeznaczeniem jest otwieranie i prezentowanie komiksów.

Interfejs programu jest bardzo prosty i ograniczony do minimum, tak, aby czytelnik mógł się skupić na treści otwartego pliku. Obsługa również nie stanowi problemu, całość można kontrolować za pomocą klawiatury. Przyciski Page Up oraz Page Down odpowiadają za przewracanie stron, a Home i End przeniesie nas od razu na początek lub koniec otwartego pliku.

Aplikacja wyposażona jest w wiele funkcji, które pozwalają na przystosowanie programu do własnych potrzeb.

Rozmiar obrazu

Użytkownik może skorzystać z wielu opcji dopasowywania otwartej strony komiksu do rozmiaru okna. Do dyspozycji są takie opcje, jak Fit Height, co pozwala na automatyczne dopasowanie wyświetlanej strony w taki sposób, aby była widoczna cała jej wysokość bez potrzeby przewijania. Analogicznie możemy ustawić odpowiednią opcję dotyczącą szerokości strony. Możliwe jest również ustawienie stałych wartości, do których zostanie zeskalowany obraz.

Wyświetlanie dwóch stron obok siebie

Program posiada funkcję, która pozwala na pokazywanie dwóch stron komiksu obok siebie. Możemy dzięki temu pogłębić nasze doświadczenie z czytania na komputerze, upodabniając okno programu do otwartego zeszytu komiksowego. Opcja wyświetlania dwóch stron świetnie współpracuje z trybem pełnoekranowym, zwłaszcza na panoramicznych monitorach.

Tryb japoński

Jeżeli czytaliście kiedyś mangę, to wiecie, że japońskie komiksy czyta się w odwrotnej kolejności - od prawej do lewej przewracając kartki w stronę przeciwną do "naszej". Dzięki trybowi japońskiemu możemy ustawić program, aby wyświetlał strony załadowanego pliku w taki właśnie sposób. 

Poza wyżej wymienionymi właściwościami, użytkownik może również ustawić kolor tła oraz przypisać klawisze myszki do obsługi odpowiednich funkcji.