Pokemon GO Download

Pokemon GO to gra RPG na Androida oraz iPhone, w której zadaniem gracza zebranie jest jak największej ilości tytułowych stworków - Pokemonów - i zostanie Mistrzem Pokemon. Rozgrywka nie odbywa się jednak całkowicie w świecie wirtualnym - gracz musi wyjść z domu, włączyć w telefonie GPS (lokalizację) i szukać Pokemonów w realnym świecie. Tytuł wykorzystuje technologię AR, czyli Augmented Reality i w swoich założeniach jest podobny do gry Ingress. Zmusza gracza do wyjścia z domu i integracji z innymi osobami, które również szukają Pokemonów.

Jak grać w Pokemon GO na smartfonie?

Jak wygląda rozgrywka w Pokemon GO na Androidzie lub iPhone? Gracz na ekranie smartfona widzi mapę swojej okolicy, a następnie spaceruje lub wybiera się na przejażdżkę rowerową, szukając Pokemonów. Gdy w okolicy pojawi się stworek do zdobycia, to wyświetli się na mapie. Naszym celem jest udanie się jak najszybciej w jego miejsce, a następnie schwytanie Pokemona. W jaki sposób? Gdy dotkniemy Pokemona na ekranie, to wyświetlony zostanie obraz z kamery telefonu. Gracz musi rozglądać się dookoła, patrząc na świat przez kamerę tak długo, aż na ekranie pojawi się Pokemon. Wykorzystywana jest tu technologia Augmented Reality, która miesza świat rzeczywisty z wirtualnym.

Jak złapać Pokemona w Pokemon GO? Trzeba rzucić w niego z odpowiednią siłą Pokeballem, tak, aby Pokemon został trafiony. Ta część rozgrywki odbywa się oczywiście tylko na ekranie telefonu. W dolnej części ekranu znajdziemy ikonę Pokeballa. Wystarczy go chwycić za pomocą czubka palca, a następnie rzucić poprzez przesunięcie palcem w kierunku Pokemona. Każdy zdobyty Pokemon ma inne statystyki oraz mocne i słabe strony. Gdy zbierzemy dużą ilość Pokemonów, to możemy zacząć próbować swoich sił w walkach przeciwko innym Mistrzom Pokemon. W tym celu należy udać się do odpowiedniego miejsca na mapie, które oznaczone jest jako Gym.

W grze dostępne są różnego rodzaju ulepszenia - najciekawsze miejsca w naszej okolicy (np. zabytki) oznaczone są jako Pokestopy - miejsca, w których możemy uzupełnić zapasy i zyskać nowe Pokeballe do zbierania większej ilości stworków. Z Pokestopów skorzystamy tylko wtedy, gdy dojdziemy do nich wystarczająco blisko. W ten sposób gra wymusza na graczach zwiedzanie miejscowych zabytków oraz innych ciekawych miejsc.

Jak zainstalować Pokemon GO na Androidzie?

Pokemon GO można zainstalować z dostępnego u nas pliku APK, czyli pakietu instalacyjnego. Dostępna jest najnowsza wersja gry, wolna od jakichkolwiek wirusów oraz infekcji. Została sprawdzona pod kątem problemów i posiada oryginalny certyfikat i wirtualny podpis producenta, firmy Niantec. Pobierając od nas grę masz pewność, że nie posiada ona żadnych niechcianych dodatków.

Instalacja z pliku APK jest bardzo prosta - wystarczy przekopiować plik APK do pamięci telefonu, a następnie otworzyć dowolnego Menedżera plików i uruchomić instalator APK. Następnie należy otwierdzić zainstalowanie gry przyciskiem "Instaluj". Gra zostanie zainstalowana i wyświetli się na liście aplikacji. Jeśli nadal masz problemy z zainstalowaniem Pokemon GO, to sprawdź nasz poradnik o tym, jak zainstalować Pokemon GO w Polsce na Androidzie lub iPhone.