Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Pokemon Revolution Online i chcesz zacząć grać z kontrolerem. W tym artykule dowiesz się, jak skonfigurować kontroler/ pada w Pokemon Revolution Online. Ważne jest, aby pamiętać, że nadal istnieją pewne aspekty gry, do których będziesz musiał używać klawiatury.

Powiązane: Jak naprawić błąd LS-0018 Epic Games

Pokemon Revolution Online to jedna z najlepszych obecnie istniejących gier Pokemon, jeśli nie najlepsza, jaką kiedykolwiek stworzono. W nieoficjalnej grze Pokemon Pokemon Revolution Online oferuje wszystko, czego fani kiedykolwiek chcieli. Jeśli nie jesteś jeszcze zbyt zaznajomiony z grą, Pokemon Revolution Online łączy wszystkie mapy i fabuły gier wraz z Pokemonami zamieszkującymi ich regiony. Umożliwiając graczom odkrywanie całego wszechświata Pokemonów podczas walki i przechwytywania wszystkich swoich ulubionych postaci.

Pobierz najnowszą wersję Pokemon Revolution tutaj

Chociaż chciałbym zobaczyć, jak Nintendo tworzy grę Pokemon w standardzie Wiedźmina 3, Assassins Creed, Horizon Zero itd. Pokemon Revolution to świetna gra podróżnicza, która działa na większości nowoczesnych urządzeń, w tym na systemach Android, Mac, Linux i Windows.

Jedyny problem z Pokemon Revolution Online polega na tym, że konfiguracja kontrolera nie jest prosta, ponieważ wbudowany system jest bezużyteczny. Na szczęście istnieje łatwe obejście tego defektu i zapewnienie obsługi kontrolera. Nie zapewnia pełnej obsługi kontrolera w grze, niektóre części interfejsu są nadal dostępne tylko za pomocą klawiatury i/lub myszy. Dzieje się tak, ponieważ gra nie obsługuje przełączania między komponentami interfejsu za pomocą drążków analogowych. Każdemu przyciskowi należy przypisać określoną akcję.

Jak grać w Pokemon Revolution Online za pomocą kontrolera? Przewodnik po konfiguracji kontrolera Pokemon Revolution Online.

Aby rozpocząć proces konfiguracji kontrolera dla Pokemon Revolution Online, musisz wyłączyć obsługę kontrolera w grze.

  • Aby to zrobić, otwórz Pokemon Revolution i zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij ikonę Settings i przejdź do zakładki Key Binding. W prawej dolnej części ekranu upewnij się, że pole wyboru Allow Controller nie jest zaznaczone.

  • Następnie pobierz Joy to Key, który zostanie użyty do przemapowania kontrolera do Pokemon Revolution Online.
  • Teraz, gdy masz już Joy to Key na swoim komputerze, otwórz go i zacznij mapować kontroler, aby pasował do klawiszy w grze. Załączam krótki przykład kluczy, których używam, aby rozpocząć, ale możesz je dostosować jak chcesz.

Uwaga: Aby wszystko było łatwe i przyjemne, naciśnięcie przycisków na kontrolerze spowoduje podświetlenie opcji w Joy to Key, dzięki czemu możesz dokładnie zobaczyć, który to przycisk.

  • Po ustawieniu skrótów klawiszowych musisz skonfigurować drążki analogowe, ponieważ domyślnie robią co chcą.
  • Aby to zrobić, przejdź do Settings > Configure Joysticks > Advanced settings dla każdego urządzenia. Tutaj użyj suwaka Threshold for analog input specific to this device, aby dostosować drążki analogowe do określonych wymagań. Gdy to zrobisz, kliknij OK i skończysz z konfiguracją kontrolera.

  • Teraz otwórz Pokemon Revolution Online i przejdź do Options > Key Bindings i upewnij się, że ustawiłeś wszystko tak, aby pasowało. Jeśli używasz moich ustawień, skopiuj poniższy zrzut ekranu.

Wyjaśnienie konfiguracji kontrolera, w Pokemon Revolution Online.

To najtrudniejsza część całego procesu, przyzwyczajenie się do konfiguracji przycisków. Jak dotąd odkryłem, że ta konfiguracja kontrolera dla Pokemon Revolution Online działa najlepiej i zmniejsza liczbę przypadków, w których musisz przełączyć się na klawiaturę i mysz.

Widząc, że przyciski ruchu są proste i przypisane do drążka analogowego lub pada kierunkowego, pominę je i przejdę do bardziej skomplikowanych. Informacyjnie, używam kontrolera Xbox.

Układ Joy to Key i kontrolera

Przycisk 1 Spacja A
Przycisk 5 Q Lewy Spust (LB)
Przycisk 6 E Prawy Spust (RB)
Przycisk 7 5 Wstecz
Przycisk 6 6 Start
Przycisk 11 3 Lewy Drążek (LT)
Przycisk 12 4 Prawy Drążek (RT)

Kiedy już wszystko skonfigurujesz i zaczniesz używać w grze, wszystko nabierze sensu.