Quake Live Download

Quake to kultowa już gra wydawana w wielu odsłonach na komputery PC. Od jakiegoś czasu możemy z niej korzystać zupełnie za darmo. Bez jakichkolwiek opłat czy nawet reklam. Silnik Quake został udostępniony przez twórców, co zaowocowało wersją multiplayer, z której może skorzystać każdy.

Quake Live to świetne narzędzie, w którym możemy stworzyć naszego bohatera - żołnierza przyszłości - walczącego z innymi graczami na międzynarodowej arenie. W tej strzelance FPP mamy dostęp do wielu map (ponad 100 lokacji), możliwość rozbudowy ekwipunku bohatera i przede wszystkim wymagających przeciwników, z którymi możemy walczyć na różnorakie sposoby. Grafika nie powala na kolana, ale też nie o to w Quake Live chodzi. Liczy się przede wszystkim dynamiczna rozgrywka, a tej w tym internetowym FPP nie brakuje. Kolejny plus jest taki, że w grę możemy grać nawet na starszym sprzęcie (od Windows XP w górę).

Oprócz samej walki z innymi graczami możemy przeglądać statystyki - swoje i innych. Najlepsze wyniki publikowane są na oficjalnej stronie Quake Live. Tam też możemy znaleźć informacje o zmianach i aktualizacjach gry. Co ciekawe, mimo swojego wieku Quake Live jest na bieżąco aktualizowany i cały czas ewoluuje. Jeżeli chcecie zagrać w Quake Live oprócz pobrania gry na komputer i dostępu do internetu trzeba jeszcze założyć bezpłatne konto, podając adres e-mail i swoje hasło.