100% Free Chess Download

100% Free Chess to bezpłatna gra planszowa w szachy. Gracz może wybrać jeden z kilku dostępnych trybów gier oraz ustawić swój własny profil z avatarem i określić poziom trudności. Całość charakteryzuje się ładnym wykonaniem, prostym interfejsem oraz rysunkowym akcentem, który uprzyjemnia korzystanie z gry.

Podczas pierwszego uruchomienia możemy skorzystać z poradnika, który przedstawia zasady gry lub po prostu stworzyć swój własny profil oraz rozpocząć rozgrywkę przeciwko komputerowi. Tryb praktyki umożliwia nam rozegranie partii treningowej, zapoznanie się z zasadami oraz otrzymywanie porad od wirtualnego trenera.

Rozpoczęcie właściwej gry wiąże się z wyborem typu gry. Wszystkie typy oczywiście nadal wiążą się z tym samym (zbiciem króla przeciwnika i wygraniem poprzez szach-mat) niemniej jednak możemy urozmaicić sobie rozgrywkę stosując różne zestawy zasad. Znajdziemy tu klasyczny tryb, w którym możemy bez ograniczeń czasowych zastanawiać się nad kolejnym ruchem, tryb Speed, w którym mamy 5 minut na wykonanie ruchu, tryb progresywny, w którym mamy coraz więcej ruchów, tryb samobójczy polegający na poświęcaniu pionków jak również tryb Fischer, w którym rozpoczynamy grę z losowym ułożeniem figur szachowych na szachownicy.

Wizualnie gra jest wykonana na dobrym poziomie - w zależności od wielkości okna gry, figury szachowe zmieniają swój wygląd pomiędzy 2D a 3D. Wszystkim ruchom towarzyszą odpowiednie animacje, a kolorystyka jest przyjemna dla oka.