AOMEI PXE Boot Download

AOMEI PXE Boot to proste narzędzie przeznaczone do uruchamiania komputera ze specjalnie przygotowanych obrazów systemu za pomocą sieci lokalnej. Program umożliwia jednoczesne uruchomienie wielu komputerów za pomocą prostej komendy.

Narzędzie to okaże się niesamowicie przydatne, gdy dojdzie do awarii jednego z komputerów lub laptopów i nie ma możliwości uruchomienia systemu z jakiekolwiek tradycyjnego nośnika – z płyty CD/DVD lub z pendrive’a. W takiej sytuacji możemy wykorzystać inny komputer z programem AOMEI PXE Boot do tego, aby za jego pomocą przekazać obraz systemu do uszkodzonego urządzenia. W ten sposób możliwe będzie uruchomienie obrazu systemu, aby np. dokonać instalacji nowego systemu operacyjnego lub w celu odzyskania danych z komputera.

Aby skorzystać z AOMEI PXE Boot wymagane jest jedynie podłączenie kilku komputerów do wspólnej sieci oraz posiadanie głównego komputera z przywilejami administratora. Bootowanie możliwe jest zarówno na potrzeby komputerów z Windows jak i Linux. Druga opcja oferowana przez program AOMEI PXE Boot to uruchamianie z poziomu obrazu ISO systemu – dzięki temu można ściągnąć gotowy obraz darmowego systemu typu Ubuntu i uruchomić go przez sieć na uszkodzonym sprzęcie.

Zmiany w AOMEI PXE Boot

W wersji 1.2 programu przyśpieszono proces bootowania. Poprawiono również ogólną wydajność programu. Obraz ISO może być teraz pobierany za pomocą protokołu HTTP.