The Sims 3 Download

The Sims 3 to trzecia odsłona popularnej serii symulacji życia, w której kierujemy stworzoną przez siebie postacią. Podczas gry będzie nam dane zobaczyć wszystkie elementy ludzkiego życia - narodziny, pierwsze pocałunki, małżeństwa, trudności w pracy, przejście na emeryturę, a nawet samą śmierć. W porównaniu do poprzednich części, trzecia odsłona charakteryzuje się jeszcze większą liczbą możliwości oraz lepszą grafiką.

Całą zabawę zaczynamy od stworzenia postaci - może to być jeden sim albo cała rodzina. Tylko od nas zależy, w jaki sposób rozpoczniemy rozgrywkę i od którego miejsca w życiu zaczniemy przygodę. Kreator postaci daje mnóstwo dobrej zabawy, a na brak ubrań czy modyfikacji wyglądu nie można narzekać - wybór jest ogromny, a to tylko część przedmiotów, które można zdobyć w świecie The Sims. Stworzenie sima wiąże się nie tylko z określeniem jego imienia, wyglądu oraz wieku, ale również z wyborem jego cech charakteru oraz słabych i silnych stron, które bezpośrednio wpłyną na ambicje życiowe tworzonego bohatera.

Ostatnim i najważniejszym elementem tworzenia postaci jest wybór celu życiowego. Do wyboru mamy zawsze kilka celów, które nawiązują do ustawionych przez nas cech charakteru. Nasza postać może dążyć do bycia artystą, muzykiem, naukowcem, badaczem lub mistrzem szachów. Kombinacji jest mnóstwo, przez co gra tak naprawdę nigdy się nie nudzi - zawsze można stworzyć nowego bohatera, który chce zostać światowej klasy hodowcą zrobotyzowanych zwierząt.

Poza rozbudowanym kreatorem postaci, gra oferuje także możliwość zbudowania własnego domu / mieszkania bądź kupienie gotowej posesji. Budowanie i meblowanie jest jednym z najciekawszych elementów gry, który jest znakiem rozpoznawalnym serii. Do dyspozycji mamy szeroki wachlarz mebli, podłóg, kafelków, sprzętu oraz innych dodatków. Otwarty i rozbudowany świat pozwala zwiedzać sklepy, galerie handlowe oraz miejsca rozrywki, w których również można zakupić za zarobione pieniądze nowe rzeczy. W grze można również odwiedzać sąsiadów i nawiązywać nowe znajomości.

Rozgrywka sprowadza się do prowadzenia życia zgodnego z planami i marzeniami utworzonego przez nas Sima. Możemy chodzić do pracy i zarabiać uczciwie pieniądze, jak również spędzać całe dnie na imprezach i podrywaniu innych simów. Oczywiście wątki romantyczne i interpersonalne zostały dobrze rozbudowane, zatem możemy z czasem powiększać naszą rodzinę oraz zmieniać dom. Podczas gry należy również dbać o potrzeby pierwszego stopnia, takie jak jedzenie, picie, wypróżnianie czy też ilość snu.

Gra The Sims 3 będzie świetnym wyborem dla osób, które poszukują od gier tzw. efektu piaskownicy, czyli możliwości grania na swój własny sposób, gdzie jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia.