Garden Composer 3D Download

Garden Composer 3D Plus PL to kompletny zestaw rozbudowanych narzędzi polskiej firmy LK Avalon, przeznaczonych do projektowania i pielęgnacji ogrodów oraz terenów zielonych.

Aplikacja pozwala na graficzne odtworzenie ogrodu lub parku z uwzględnieniem ukształtowania i rzeźby terenu, które następnie można wypełnić roślinami, budynkami, ogrodzeniami, drogami, pojazdami oraz wieloma innymi dostępnymi rzeczami. Zaletą programu w tym wypadku jest olbrzymia baza elementów do wykorzystania.

Widok 3D pozwala użytkownikowi na realistyczny, dynamiczny podgląd tworzonego projektu i dowolnie przesuwać lub zmieniać umieszczone elementy. Przyjemnym akcentem są również wbudowane symulacje pogody, co pozwala na wizualizację ogrodu w różnych warunkach pogodowych (słoneczne lub zachmurzone niebo itp.). Wizualizacja uwzględnia również symulację ogrodu za kilka lat, co pozwala na ukazanie przestrzeni po tym, jak rośliny się rozwiną. Wszystko to za sprawą potężnej biblioteki tysięcy roślin.

Garden Composer 3D Plus wyposażony jest w bazę kilkunastu tysięcy dostępnych roślin, które możemy zasadzić w wirtualnym ogrodzie. Dodatkowo, w programie znajduje się encyklopedia bogata w informacje na temat ponad 7500 roślin oraz 370 chorób i szkodników. Odpowiedni interfejs wyposażony w system wyszukiwania pozwala na szybkie znalezienie informacji o interesujących roślinach oraz ewentualnym ryzyku wynikającym z ich wyboru. Każda roślina posiada bogaty opis oraz szereg informacji podzielonych na zakładki, co pozwala dowiedzieć się informacji na temat przewidywanego okresu jej życia, wzrostu, przeznaczenia (np. żywopłoty bądź nadające się na kwiaty cięte), jak również ocenić kłopotliwość uprawy bądź poziom zapachu.

Do encyklopedii dołączony jest miesięczny kalendarz pielęgnacji, który wyświetla za pomocą ikon przyporządkowanych do konkretnych miesięcy odpowiednie czynności dla danej rośliny (sadzenie, przesadzanie, opryskiwanie i tak dalej).

Garden Composer 3D Plus jest idealnym narzędziem dla projektantów ogrodów, botaników, architektów jak również dla amatorów-ogrodników, którzy chcą urządzić z pomysłem swój ogródek, nadać mu niepowtarzalnego charakteru oraz dobrać odpowiednie rośliny mając do dyspozycji ogromną bibliotekę ze wszystkimi informacjami na ich temat.