HxD Hex Editor Download

HxD Hex Editor to jeden z najpopularniejszych i najbardziej uznawanych edytorów do podglądania oraz edytowania plików, pamięci, dysków, obrazów dysków przy pomocy prostego interfejsu. Świetnie sprawdza się podczas otwierania dużych plików, działa szybko i nie obciąża komputera.

Zastosowań dla edytora jest bardzo wiele, można analizować duże pliki logów, wykonywać łatki do plików lub romów emulatorów, otwierać i edytować save’y gier (np. w przypadku, gdy save zawiera informacje o naszej postaci, możemy edytować takie rzeczy, jak wygląd bohatera czy inne elementy gry), wyszukiwać cheatów w grach, dodawać konsolę developerską oraz wiele, wiele innych. Nie sposób wyliczyć wszystkich zastosowań edytorów szesnastkowych - mówiąc krótko służą do edytowania plików (w tym binarnych) bajt po bajcie i przydają się przy inżynierii wstecznej aplikacji.

Interfejs programu jest prosty w obsłudze (jak na program tego typu). Otwarte pliki wyświetlają się w zakładkach, pomiędzy którymi możemy się szybko przełączać. Opcje programu pozwalają na przełączanie kilku przydatnych funkcji związanych z widokiem. Możemy ustawić inny zestaw znaków (ANSI, DOS, Macintosh, EBCDIC), sposób wyświetlania bazy offsetu (szesnatkowo, dziesiętnie, ósemkowo) oraz ustawić, które kolumny mają być wyświetlane.

Program posiada funkcję wyszukiwania, zatem możemy przeszukiwać otwarte pliki w poszukiwaniu konkretnego ciągu znaków, wartości HEX lub liczb całkowitych bądź zmiennoprzecinkowych. HxD Hex Editor wyposażono również w funkcje dokonywania analizy plików oraz porównywania kilku plików do siebie. Aplikację można również dodać do menu kontekstowego systemu Windows, co pozwala na szybkie otwieranie plików w programie za pomocą prawego przycisku myszy.