Platforma do przesyłania wiadomości WhatsApp wciąż dodaje nowe funkcje, chociaż wiele z nich nie jest wielce unikatowymi innowacjami. Najnowsza funkcja WhatsApp umożliwia wysyłanie zdjęć lub filmów, które można obejrzeć tylko raz. Ta funkcja jest praktycznie kopią efemerycznych zdjęć wkomponowanych w platformy takie jak Snapchat czy Instagram. Cóż, od teraz użytkownicy WhatsApp również będą mogli wysyłać i odbierać ulotne zdjęcia i filmy, które zostaną automatycznie usunięte po ich obejrzeniu.

Powiązane: Jak wykonywać połączenia wideo i rozmowy audio w WhatsApp na komputerze

Nowa funkcja WhatsApp umożliwia odbieranie i wysyłanie zdjęć lub filmów, które można obejrzeć tylko raz. Funkcja efemerycznych zdjęć i filmów jest teraz dostępna w aplikacjach na Androida i iPhone'a.

Chociaż funkcja ta ma zapewnić większą prywatność i sprawiać, że wysyłane przez nas wiadomości czy filmy nie będą przetrzymywane czy przesyłane dalej przez odbiorców, prawda jest taka, że każdy może zrobić zrzut ekranu i zapisać na swoim iPhonie lub telefonie z Androidem.

Zastanawiasz się, jak korzystać z funkcji, która pozwala wysyłać zdjęcia lub filmy, które na WhatsApp można zobaczyć tylko raz . Pokażemy Ci szczegółowo, jak wysyłać efemeryczne zdjęcia i filmy w czatach WhatsApp:

Jak wysyłać zdjęcia i filmy na WhatsApp, które są automatycznie usuwane zaraz po ich obejrzeniu?

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zaktualizować aplikację WhatsApp na telefonie z Androidem lub iPhonie.

2. Gdy jesteśmy pewni, że mamy najnowszą wersję WhatsApp, powinieneś przejść do jednego ze swoich czatów .

3. W następnym kroku będziesz musiał kliknąć ikonę + lub spinacza, aby przejść do wyboru zdjęć lub filmów.

4. Po wybraniu zdjęć lub filmów i ich wyświetleniu w podglądzie i edycji zobaczysz, jak w polu tekstowym pojawia się mała ikona z numerem 1 .

5. Po kliknięciu tej ikony nr 1 usuwanie obrazu lub wideo zostanie aktywowane automatycznie po ich obejrzeniu przez nadawcę. (Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat aktywacyjny)

6. Gdy ikona nr 1 jest pokazana na niebieskim tle, będziesz mieć pewność, że jest aktywna i będziesz musiał tylko nacisnąć przycisk Wyślij.

7. Teraz, gdy efemeryczne zdjęcie i wideo zostały wysłane, odbiorca będzie wiedział, że są to pliki do jednorazowego zobaczenia, ponieważ podgląd pliku nie zostanie automatycznie wyświetlony na czacie.

8. Gdy odbiorca lub odbiorcy obejrzą zdjęcie lub wideo, nie będą mogli do niego wrócić. Czat pokaże tylko informacje, że wspomniany plik został już otwarty.