Koreańska gra MMO - w Europie wydawane za pośrednictwem niemieckiej firmy Gameforge - od lutego przejdzie na model darmowej rozgrywki. Jakie zmiany czekają grę w związku z innym modelem płatności?

Ostatnimi czasy model free-to-play staje się coraz popularniejszy. Wiele gier przechodzi na ten system w nadziei na przyciągnięcie większej ilości graczy do wirtualnego świata... oraz na przychód z dobrowolnych mikropłatności. 

Do grona tych gier dołączy koreańskie MMO pt. TERA. Już od lutego gracze europejscy będą mogli grać w darmową wersję, oczywiście z pewnymi drobnymi ograniczeniami. Konta użytkowników, którzy do tej pory opłacali grę zyskają status Weterana. Z kolei nowo założone konta będą posiadać status najniższy - darmowy. Istnieć będzie jeszcze trzeci rodzaj konta, tzw. Tera Club, a będą do niego należeć wszyscy użytkownicy, którzy zdecydują się nadal wspierać twórców gry poprzez comiesięczne płatności.

Posiadacze nowych darmowych kont ograniczeni będą do dwóch slotów na postacie. Limit zostanie nałożony również na kilka innych rzeczy, jak np. ilość wysyłanego złota poprzez pocztę. Konta Weteran będą posiadać 8 slotów na postacie.

Gracze należący do Tera Club pozbawieni będą jakichkolwiek ograniczeń, a dodatkowo zwiększone zostaną dla nich bonusy za udział w zwiedzaniu tzw. dungeonów.

Wraz z przejściem gry na model free-to-play uruchomiony zostanie również oficjalny sklepik, w którym gracze będą mogli wykupić drugorzędne bonusy i przedmioty o charakterze kosmetycznym.

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry.