Zamknięta beta, w której udział brało ok. 40 000 graczy się skończyła i wszyscy mogą już testować GeForce Experience na swoich komputerach z zainstalowanymi kartami firmy Nvidia. Program pozwala zoptymalizować gry, aby płynniej chodziły oraz automatycznie pobiera aktualizację sterowników.

GeForce Experience to projekt firmy NVIDIA, który ma na celu stworzenie „launchera” wspierającego wszystkie najpopularniejsze gry. Aplikacja cechuje się funkcją optymalizowania ustawień gry z uwzględnieniem podzespołów komputera. Ma to pozwolić na dopasowanie ustawień graficznych w taki sposób, aby gry chodziły o wiele płynniej. Twórcy zaprogramowali aplikację tak, aby gry osiągały minimum 40 FPS. Dodatkową funkcją jest również automatyczna aktualizacja sterowników dla kart NVIDIA GeForce.

Do tej pory jedynie użytkownicy mający dostęp do zamkniętych testów mogli korzystać z dobrodziejstw tego programu. Okres zamkniętych testów jednak się już skończył, a projekt uzyskał status open beta, co oznacza, że każdy zainteresowany może go pobrać i przetestować na swoim komputerze.

Najnowszą wersję NVIDIA GeForce Experience 1.0.1.0 Beta możecie pobrać z naszej strony.