Kupiłeś już pakiet Office 2013 i masz problem z jego obsługą? A może nie orientujesz się w nowościach, jakie wprowadzono w jego najnowszej wersji pakietu biurowego? Z pomocą przyjdą specjalne poradniki w polskiej wersji językowej, które można pobrać za darmo.

Nowości w Office 2013 jest sporo – począwszy od większej integracji z chmurą, przez możliwość edycji plików PDF, a skończywszy na chociażby na logowaniu za pomocą Konta Microsoft. Zanim przystąpimy do pracy, warto zapoznać się z poradnikami dotyczącymi najnowszych funkcji w Office 2013. Microsoft udostępnił właśnie 9 plików w PDF ułatwiających korzystanie z programów wchodzących w skład pakietu biurowego.

Przewodniki Szybki start to kilkustronicowe przejrzyste poradniki, w większości złożone ze zrzutów ekranu opatrzonych odpowiednimi komentarzami. To dobry pomysł – zamiast przedzierać się przez suchy opis dostajemy szybko informację o najnowszych funkcjach. Podobają mi się też krótkie listy w formie tabelek, za pomocą których można „znaleźć najpopularniejsze narzędzia i polecenia”.

Office 2013

Ciekawym pomysłem są też informacje na temat kompatybilności z wcześniejszymi wersjami Office. Pomoże to, jeśli będziemy chcieli udostępnić dokument osobom, które nie posiadają najnowszej wersji pakietu Microsoftu. Czego mi trochę brakuje, to pełnej listy nowości wprowadzonych w danym programie. Z drugiej jednak strony rozumiem, że w przewodnikach skupiono się przede wszystkim na prostych poradach, z których można skorzystać podczas pracy.

Przewodniki Szybki start dostępne są dla następujących programów z pakietu Office:

Access 2013
Excel 2013
OneNote 2013
Outlook 2013
PowerPoint 2013
Project 2013
Publisher 2013
Visio 2013
Word 2013