Oczywiście możliwości jest już wiele. Poczynając od poradników jak wyłączyć co bardziej irytujące funkcje w Windows 8, a skończywszy na rozwiązaniach mających na celu zamienienie pod względem użyteczności Ósemki na Windows 7. Dla tych, którym Windows 8 nie przypadł do gustu, ale nie chcieliby się go pozbywać z komputera, z pomocą może przyjść RetroUI.

Właśnie ukazała się najnowsza wersja tego narzędzia do zmiany wyglądu i zachowania Windows 8. RetroUI to rozszerzenie na potrzeby pulpitu Windows, które nie tylko dodaje menu Start, ale także dodaje nowe funkcje znane z poprzedniej wersji systemu, a nawet przyśpiesza pracę komputera. Co więcej, usuwa wybrane elementy interfejsu Modern (dawniej Metro) z systemu, w tym kafelki.

Najnowsza wersja rozszerzenia (3.0) wprowadza kilka ciekawych moim zdaniem zmian. To m.in. zintegrowane wyszukiwanie, menu kontekstowe dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy czy możliwość przenoszenia i upuszczania elementów w polu menu. Twórcy programu zamieścili zresztą ciekawy filmik wideo prezentujący działanie RetroUI w wersji Pro.

 

Moim zdaniem rozwiązanie warte jest przetestowania. Po 7 dniach trzeba jednak zdecydować się na zakup – RetroUI w pełnej wersji dostępne jest bowiem odpłatnie. Za 4,95 $ otrzymamy wydanie na 1 komputer, z kolei na większej liczbie maszyn możemy korzystać z narzędzia za 9,95$.

Wersję testową RetroUI można pobrać z naszego serwisu.