Stało się, gry wideo trafiły do ​​Netflixa. Platforma rozrywkowa znana na całym świecie ze swoich seriali i filmów subskrypcyjnych obejmuje również sektor gier wideo, oferując gry za darmo wszystkim użytkownikom Netflix, którzy korzystają z subskrypcji z telefonu z Androidem lub iPhone'a. W tej chwili katalog gier wideo jest dość mały, ale z czasem na pewno się powiększy. Wielu z Was zada sobie to samo pytanie: Jak znaleźć gry wideo na Netflix? Jak zainstalować gry na Netflix?

Powiązane: Jak zoptymalizować korzystanie z Netflix na komputerze.

Netflix już ogłosił, że gry wideo będą dostępne na całym świecie dla wszystkich użytkowników, jednak funkcja ta będzie udostępniana stopniowo. Oznacza to, że wielu użytkowników Netflix nadal nie ma sekcji Gry w swoich aplikacjach, a inni już tak.

Na szczęście gry wideo Netflix można nie tylko zainstalować z sekcji Gry w aplikacji na Androida i iPhone'a, można je również zainstalować bezpośrednio ze sklepów AppStore na iOS lub z Google Play na Androida. Pomoże to wszystkim użytkownikom, którzy nie mają jeszcze sekcji Gry w aplikacji Netflix, zainstalować swoje gry wideo i cieszyć się nimi w oczekiwaniu na pojawienie się tej sekcji.

Wszystko to jest możliwe dzięki temu, że gry wideo Netflix faktycznie zachowują się jak osobna aplikacja. Oznacza to, że można je przechowywać w oficjalnych sklepach z aplikacjami Apple i Google. Co więcej, gdy przejdziemy do instalacji gry wideo Netflix z oficjalnej aplikacji w sekcji Gry, w rzeczywistości zostaniemy przekierowani do sklepu z aplikacjami Google Play lub AppStore, z którego dokończymy pobieranie i instalację wspomnianej gry wideo.

Ponadto, gdy zainstalujemy grę wideo Netflix, ta gra zostanie zainstalowana na Twoim telefonie komórkowym indywidualnie i niezależnie od aplikacji Netflix. Oznacza to, że będzie miała własny skrót na ekranie Twojego urządzenia.

To powiedziawszy, w tym samouczku pokazujemy dwa sposoby szukania i instalowania gier wideo Netflix, w szczególności z sekcji Gry w aplikacji Netflix lub bezpośrednio z oficjalnych sklepów z aplikacjami Google Play i AppStore:

Jak znaleźć i zainstalować gry wideo w sekcji Gry w aplikacji Netflix (Android lub iPhone)

1. Zaktualizuj aplikację Netflix do najnowszej wersji dostępnej na Androida lub iPhone'a.

2. Po zaktualizowaniu otwórz appkę.

3. U dołu ekranu głównego zobaczysz zakładkę o nazwie Gry

4. Po kliknięciu wyświetli się cały katalog gier wideo, który możesz zainstalować za darmo, wraz z filmem demonstracyjnym.

5. Po wybraniu gry wideo, którą chcesz zainstalować, zostanie wyświetlony ekran ze szczegółowymi informacjami o grze wideo, w którym będziesz musiał kliknąć: Pobierz grę

6. To automatycznie przekieruje Cię do oficjalnego sklepu z aplikacjami. Jeśli jesteś na iPhonie, otworzy się AppStore, a jeśli jesteś na Androidzie, otworzy się Google Play.

7. Tutaj wystarczy kliknąć: Zainstaluj lub Pobierz

8. Spowoduje to rozpoczęcie procesu instalacji gry wideo jako niezależnej aplikacji, więc aby w nią zagrać, nie otworzysz jej z aplikacji Netflix, ale będziesz musiał otworzyć grę wideo bezpośrednio z ekranu głównego telefonu z Androidem lub iPhone'a.

Jak znaleźć i zainstalować gry wideo Netflix z AppStore lub Google Play

Jeśli Twoja aplikacja Netflix nie wyświetla sekcji gier wideo, nadal możesz je znaleźć, pobrać i zainstalować za pośrednictwem oficjalnych sklepów z aplikacjami.

1. Otwórz Google Play lub AppStore .

2. Tutaj będziesz musiał przeprowadzić bezpośrednie wyszukiwanie jgier wideo dostępnych w serwisie Netflix, używając jej nazwy. Obecnie dostępne tytuły to:

  • Stranger Things: 1984
  • Stranger Things 3: The Game
  • Shooting Hoops (Frosty Pop)
  • Card Blast (Amuzo & Rogue Games)
  • Teeter Up (Frosty Pop)
  • Bowling ballers

3. Po zlokalizowaniu pozycji w sklepie z aplikacjami musisz sprawdzić, czy twórcą gry wideo jest Netflix, aby mieć pewność, że jest to właściwa gra.

4. Kontynuuj instalację gry jak każdą inną aplikację, klikając: Pobierz lub zainstaluj

5. Po zainstalowaniu, tak jak w przypadku poprzedniej metody, gra zostanie zainstalowana niezależnie, tak jakby była nową oddzielną aplikacją.

Jak grać w gry wideo Netflix na Androida lub iPhone'a?

Jak już wspomnieliśmy, gry wideo Netflix zainstalowane na telefonie z Androidem lub iPhonie NIE są instalowane w aplikacji Netflix, ale niezależnie, jak każda inna aplikacja.

1. Znajdź grę wideo na ekranie głównym telefonu.

2. Po zlokalizowaniu kliknij ikonę gry wideo, aby uzyskać do niej dostęp.

3. Po załadowaniu gry będziesz musiał wskazać profil, przez który chcesz grać (w przypadku korzystania z subskrypcji)

4. Dalej postępuj tak jak w przypadku każdej innej gry wideo.

adsense4