Jeśli używasz systemu Windows 11 i chcesz zmienić kolor menu Start na coś mniej standardowego. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo zmienić kolor menu Start systemu Windows, aby uzyskać zupełnie nowy, wybrany przez siebie kolor.

Powiązane: Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 11

Dostosowywanie i personalizowanie systemu Windows jest jedną z najbardziej lubianych i docenianych funkcji systemu operacyjnego. Na szczęście przy uaktualnieniu do systemu Windows 11 personalizacja i dostosowywanie nadal pozostaje wysoce zaawansowanym doświadczeniem. Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów wprowadzenia poważnych zmian w wyglądzie systemu Windows jest zmiana koloru menu Start. Domyślnie jest albo biały, albo czarny, co jest zbyt finezyjne by nie powiedzieć nudne.

Zanim zaczniesz szukać opcji dostosowywania w systemie Windows 11, musisz wiedzieć, że system operacyjny musi być aktywowany. Firma Microsoft blokuje opcje personalizacji i dostosowywania nielegalnych kopii lub nieaktywowanych kopii systemu Windows 11. Decyzja o aktywacji zależy od Ciebie, ale gdy masz już aktywną kopię systemu Windows 11, musisz wykonać następujące czynności.

Szybkie kroki, aby zmienić kolor menu Start w systemie Windows 11.

 1. Naciśnij klawisz Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.
 2. Kliknij Personalizacja.
 3. Przejdź do zakładki Kolory.
 4. Przewiń na sam dół listy i wybierz opcję Pokaż kolor wiodący.
 5. Teraz przewiń w górę i wybierz z listy niestandardowy kolor wiodący.
 6. Jeśli nie podoba Ci się żadna z propozycji, możesz stworzyć własną, korzystając z opcji palety.
 7. Na koniec kliknij Gotowe, aby zapisać zmiany.

Jak zmienić kolor menu Start w systemie Windows 11? Zmień kolory menu Start systemu Windows 11.

 • Aby rozpocząć, naciśnij klawisz Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.
 • Następnie przejdź do zakładki Personalizacja w lewym panelu.
 • Teraz w środkowym panelu wybierz Kolory z listy opcji.
 • Na nowej stronie, która się pojawi, przewiń listę opcji na sam dół i włącz opcję Pokaż kolor wiodący na przycisku START i pasku zadań.
 • W ostatnim kroku przewiń w górę i wybierz kolor, którego chcesz użyć. Jeśli nie możesz znaleźć takiego, który Ci się podoba, możesz stworzyć własny, korzystając z dostępnej opcji palety.
 • Na koniec kliknij Gotowe, aby zapisać zmiany. Jeśli tego nie zrobisz, Windows wróci do poprzedniego koloru.

Jak sprawić, by system Windows używał kolorów wiodących z tapety w systemie Windows 11?

Jeśli jesteś prawdziwym estetą i trudno Ci dopasować idealny kolor systemu Windows 11, możesz pozwolić systemowi Windows automatycznie wybrać kolory na podstawie używanej tapety. Ten proces jest szybki, łatwy i automatyczny, oczywiście po jego włączeniu. Aby włączyć tę opcję, wykonaj następujące czynności.

 • Aby rozpocząć, naciśnij Klawisz Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows .
 • Następnie przejdź do zakładki Personalizacja w lewym panelu.
 • Teraz w środkowym panelu wybierz Kolory z listy opcji.
 • Na nowej stronie, która się pojawi, przewiń listę opcji na sam dół i włącz opcję Zmień kolor wiodący na Automatycznie.

Po wprowadzeniu zmiany system Windows 11 wybierze kolory na podstawie bieżącej tapety. Czasami te wybory są co najmniej dziwne, wtedy zawsze możesz wrócić do ręcznej opcji pokazanej powyżej.