Masz smartfona z  Windows Phone 8.1 lub Windows 10 Mobile i chcesz go szybko zaktualizować do najnowszej wersji? Microsoft udostępnił narzędzie, które pozwala łatwo zaktualizować telefon za pośrednictwem komputera. Jak z tego skorzystać?

Windows Phone - jak najłatwiej zaktualizować?

Aktualizacja Windows Phone może być czasochłonna, zwłaszcza, gdy nazbierało się sporo uaktualnień, które trzeba w smartfonie zainstalować po kolei. Czasem może się nawet pojawić problem z pobraniem aktualizacji w Windows Phone z Windows Update.

Istnieje jednak znacznie szybszy sposób – możesz szybko zaktualizować swoje urządzenie do najnowszej wersji za pomocą kabla USB i komputera. Jak to zrobić?

Szybka aktualizacja Windows Phone 8.1 / Windows 10 Mobile za pomocą PC

Przede wszystkim musisz najpierw pobrać narzędzie o nazwie Over-the-cable Updater Tool. To specjalny program, który Microsoft udostępnił do aktualizacji urządzeń mobilnych z Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile za pomocą kabla USB.

Pobierz Over-the-cable Updater Tool for Windows Phone

Po pobraniu programu zainstaluj go w wybranym miejscu. Uruchom instalator i wybierz ścieżkę, do której chcesz zainstalować Over-the-cable Updater Tool.

Instalacja Over-the-Cable Updater Tool

Następnie musisz przygotować smartfona do aktualizacji. Nie ma tu zbyt wielu wymagań, ale jest kilka kroków, które warto wykonać, aby wszystko poszło dobrze:

  1. Jeśli masz nałożoną blokadę ekranu kodem PIN, to musisz najpierw odblokować urządzenie, aby mogło się połączyć z komputerem.
  2. Wyłącz cały dostęp do Internetu w smartfonie – upewnij się, że nie jesteś podłączony do sieci Wi-Fi i nie masz uaktywnionej transmisji danych komórkowych. Najlepiej całkowicie przełącz urządzenie w tryb samolotowy. Internet w telefonie nie będzie potrzebny, gdyż to komputer będzie pobierał aktualizacje.
  3. Urządzenie musi mieć zainstalowany system Windows Phone 8.1 lub Windows 10 Mobile. Starsze wersje systemu nie są wspierane.
  4. Jeśli w smartfonie jesteś zapisany do testów Insider, to przed aktualizacją wypisz się z tego.
  5. Urządzenie nie zaktualizuje się, jeśli jego poziom naładowania jest poniżej 40%. Naładuj swojego smartfona przed użyciem programu Over-the-cable Updater Tool.

Jeśli powyższe warunki zostały spełnione, to uruchom program Over-the-cable Updater Tool i podłącz swojego smartfona do komputera za pomocą kabla USB.

Uruchom narzędzie i podłącz urządzenie przez USB

Wyświetli się okienko programu (oparte na Wierszu polecenia). Na początku pojawi się informacja „Waiting for device” (oczekuję na urządzenie), ale gdy smartfon zostanie już w pełni wykryty, to program automatycznie przejdzie do procesu aktualizacji.

Wszystkie aktualizacje zostaną pobrane za pomocą komputera, więc dostęp do Internetu w smartfonie jest niepotrzebny. Narzędzie pobierze najnowsze uaktualnienie i zainstaluje je w twoim smartfonie automatycznie.