Jeśli korzystasz z OneDrive i potrzebujesz prostego, czystego narzędzia, które o nic Cię nie prosi i nie atakuje Cię informacjami, których nie chcesz widzieć. W tym artykule dowiesz się, jak wyłączyć nowo dodaną funkcję wspomnień „W tym dniu”. Irytujące powiadomienie przypominające o zdjęciach i filmach przesłanych w ubiegłych latach.

Powiązane: Błąd synchronizacji OneDrive 0x8007017F.

Podobnie jak Facebook i Zdjęcia Google, Microsoft OneDrive również wyświetla „wspomnienia” o zdjęciach i filmach przesyłanych tego dnia dwanaście miesięcy temu. Chociaż niektórzy ludzie mogą uznać to powiadomienie za przydatne i sentymentalne, wielu uważa je za zbędne i irytujące.

Na szczęście funkcję wspomnień OneDrive „W tym dniu” można dość łatwo wyłączyć przy użyciu dwóch różnych metod. Pierwsza metoda jest najłatwiejsza i można ją wykonać z menu OneDrive. Drugi sposób jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga użycia Edytora rejestru systemu Windows 10. Więc jeśli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem systemu Windows, po prostu trzymaj się pierwszej opcji. Jeśli jednak jesteś zdeterminowany, aby użyć opcji Edytora rejestru, przed rozpoczęciem upewnij się, że utworzyłeś punkt przywracania systemu.

Szybkie kroki, aby wyłączyć powiadomienia OneDrive Memories:

 1. Kliknij ikonę OneDrive na pasku zadań.
 2. Wybierz Pomoc i ustawienia .
 3. Przejdź do zakładki Ustawienia.
 4. Odznacz pole wyboru Kiedy dostępne są wspomnienia „W tym dniu”
 5. Na koniec kliknij OK i gotowe.

Jak wyłączyć powiadomienia „W tym dniu” w usłudze OneDrive w systemie Windows 10?

Aby rozpocząć, upewnij się, że masz uruchomioną usługę OneDrive w systemie. Gdy wszystko będzie gotowe, możesz rozpocząć kroki pokazane poniżej.

 • Najpierw kliknij ikonę OneDrive na pasku zadań, następnie wybierz Pomoc i ustawienia. W wyświetlonym menu kliknij Ustawienia.

 • Otworzy się nowe okno, w którym należy przejść do zakładki Ustawienia. Teraz po prostu znajdź i odznacz pole obok Kiedy dostępne są wspomnienia „W tym dniu”

 • Kliknij OK i gotowe.

Po wprowadzeniu tej zmiany OneDrive przestanie myśleć, że jest platformą mediów społecznościowych i przestanie wyświetlać powiadomienia o wspomnieniach. Jeśli chcesz spróbować użyć bardziej zaawansowanej metody wyłączania wspomnień w OneDrive, sprawdź inną opcję poniżej.

Jak wyłączyć powiadomienia Memories z OneDrive za pomocą Edytora rejestru systemu Windows 10?

Aby wyłączyć powiadomienia Memories z OneDrive za pomocą Edytora rejestru, musisz wykonać następujące czynności.

 • Najpierw otwórz Edytor rejestru , wyszukując regedit z menu Start i wybierając go, gdy się pojawi.
 • Następnie użyj panelu po lewej stronie, aby przejść do następującej lokalizacji:

HKEY_CURRENT_USER \SOFTWARE\Microsoft\OneDrive\Accounts\Personal

Uwaga: możesz skopiować i wkleić adres na pasku adresu i nacisnąć Enter, aby dostać się tam szybciej.

 • Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder Personal i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij nowy wpis OnThisDayPhotoNotificationDisabled.
 • Na koniec kliknij dwukrotnie OnThisDayPhotoNotificationDisabled i zmień dane wartości na 1 , a następnie kliknij OK . Po ponownym uruchomieniu systemu zmiana zacznie obowiązywać.

Jeśli na dowolnym etapie chcesz przywrócić powiadomienia OneDrive Memories, po prostu wróć do tej samej lokalizacji i zmień dane wartości z 1 na 0.